Zbigniew Boniek podjął decyzję, która poprawić ma przebieg rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Chodzi o system powtórek wideo (VAR).

System ma pojawić się u nas już w zbliżającym się sezonie. Polskie rozgrywki dołączą, wiec między innymi do Bundesligi i Serie A. W 2018 lub 2019 roku system ma być wprowadzony także w Premier League.

Decyzję podjąłem dwa miesiące temu. Przyjrzałem się, jak to funkcjonuje. Spotkałem z odpowiednimi ludźmi, wysłałem Łukasza Wachowskiego do Włoch, aby zapoznał się z projektem, który jest tam wdrażany. Właśnie Łukasz będzie odpowiedzialny za logistykę – informuje Zbigniew Boniek.

System nie będzie funkcjonował jednak na razie we wszystkich meczach danej kolejki Ekstraklasy. W każdej serii gier będzie wybierane spotkanie przewodnie oraz dwa wyłonione w drodze losowania, w których sędziowie będą mogli pomagać sobie systemem. Władze PZPN taką decyzję uzasadniają wysokimi kosztami wprowadzenia VAR.

Wprowadzenie systemu zdaniem Zbigniewa Bońka wpłynie pozytywnie na rozwój polskiej piłki nożnej. Uważa, że osoby podchodzące obecnie sceptycznie do innowacji już niebawem zmienią zdanie.

...

Zobacz również