Boniek opublikował TRZY SŁOWA. Internauci dostali szału

Boniek opublikował TRZY SŁOWA. Internauci dostali szału

Twitter Zbigniewa Bońka jest śledzony z ogromną uwagą nie tylko przez fanów futbolu. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej słynie z ciętych ripost, nietuzinkowego poczucia humoru i kontrowersyjnych wpisów. Wszystko wskazuje na to, że tym razem była gwiazda Juventusu i Romy nieco przeszarżowała.

Prezes Boniek za pośrednictwem swojego Twittera dosadnie skomentował wczorajsze zachowanie kibiców Legii Warszawa, którzy na stadionie przy Łazienkowskiej rozpalili ogromne racowisko, doprowadzając do dwukrotnego przerwania meczu z Górnikiem Zabrze.

Boniek podzielił internautów

Po meczu na profilu Bońka znalazł się kolaż złożony z dwóch zdjęć: z lewej strony grafiki prezes umieścił kadr z pożegnalnego meczu Artura Boruca z Urugwajem, natomiast z prawej - fotografię zadymionego stadionu warszawskiej Legii. Zdjęcie skomentował krótkim podpisem: "Są dwa światy". Pozytywne komentarze do zdjęcia Bońka przeplatały się z negatywnymi. Część kibiców przyznała rację prezesowi, twierdząc, że kultura kibiców reprezentacji i zainteresowanie jej meczami bije te, którymi charakteryzują się spotkania ekstraklasy i jej fani. Ci, którzy nie zgadzali się z Bońkiem, podnosili argumenty o tym, że atmosfera na meczach Legii jest nieporównywalnie lepsza od "piknikowego" klimatu na spotkaniach kadry.

Reklama kosztem ekstraklasy?

W przeszłości Bońkowi zarzucano również, że oprócz świetnego PR-u wokół reprezentacji, niewiele zmienił w polskiej piłce. Ostra krytyka ekstraklasy, która w przeszłości zdarzała się już prezesowi PZPN, tym razem ma dodatkowo podnieść prestiż i zainteresowanie meczami kadry narodowej. Znane są również niesnaski na linii Boniek - zarząd Lotto Ekstraklasy. Prezesowi nie podobała się m.in. ostatnia reforma rozgrywek, w myśl której ligowcy rozgrywają aż 37 meczów w sezonie. Od Zbigniewa Bońka dostawało się również samej Legii, którą prezes wprawdzie bronił na europejskim forum po przeróżnych ekscesach z udziałem jej kibiców. Kilka tygodni temu, podobnie jak tym razem za pośrednictwem Twittera, zadrwił również z braku doświadczenia trenera Romeo Jozaka. Większość internautów jednak ceni wyrazisty wizerunek i poczucie humoru prezesa. Do legendy przeszły już jego twitterowe "przepychanki" z Grzegorzem Krychowiakiem czy Tomaszem Hajto. Fot. twitter.com Źródło: twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News