bon turystyczny się zmieni
Flickr Kancelaria Premiera
Mateusz Sidorek - 30 Maja 2020

Emilewicz potwierdza, bon turystyczny dla Polaków się zmieni, skorzysta mniej osób? Wielu będzie niezadowolonych

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad tym, aby bon turystyczny mógł zostać przydzielony w innej formie. Potwierdzono już, że wstępne założenia ministerstwa nie będą mogły zostać zrealizowane. Jadwiga Emilewicz będzie musiała wprowadzić odpowiednie zmiany. Sam Andrzej Duda nalegał, aby bon został wprowadzony jeszcze przed początkiem wakacji, jak informuje portal Wirtualna Polska.

Opracowany przez Ministerstwo Rozwoju bon turystyczny miał skłonić Polaków do spędzenia tegorocznych wakacji na terenie naszego kraju. Dzięki temu obywatele mieliby ponieść mniejsze wydatki związane z urlopami, natomiast lokalne przedsiębiorstwa agroturystyczne mogłyby zmniejszyć straty z powodu zamrożonej gospodarki podczas pandemii koronawirusa.

Na pomoc mamie ruszyły dzieciMłoda mama oszpeciła się przez banalny błąd. Teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Według serwisu Wirtualna Polska bon turystyczny na 1000 zł miał przysługiwać 7 milionom Polaków. Przedstawiciele rządu przyznali jednak, że zrealizowanie projektu tak, jak wcześniej zapowiadało to Ministerstwo Zdrowia prawdopodobnie będzie niemożliwe. By wprowadzić formułę zapowiedzianą przez wiceminister Jadwigę Emilewicz, nalegał prezydent Andrzej Duda.

Bon turystyczny na innych zasadach lub wcale

Bon turystyczny wywołał wśród Polaków duże zainteresowanie. Dlatego Andrzej Duda i Jadwiga Emilewicz spotkali się, aby usprawnić wprowadzenie projektu, by wszedł w życie jeszcze przed wakacjami. O tym, że prezydent będzie chciał przyspieszyć pracę nad bonem, powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik kampanii głowy państwa, Adam Bielan.

- Na pewno tak. Sam byłem w środę wieczorem świadkiem, jak pan prezydent dopingował panią wicepremier Jadwigę Emilewicz, która odpowiada za dział turystyka w polskim rządzie, do tego, by przyspieszyć prace nad programem bonu turystycznego - słowa rzecznika cytuje WP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

okrucieństwo wobec zwierzątPrzed sklepem siedział samotny pies. Na szyi miał zawieszoną tabliczkę, napis nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Bon turystyczny miał wspomóc branżę turystyczną, która ucierpiała najbardziej z powodu wprowadzania rządowych obostrzeń i zamrażania gospodarki na czas pandemii koronawirusa. Chociaż prace nad projektem miały być już zaawansowane, okazało się, że pojawiły się dosyć istotne problemy. Wszystko wskazuje na to, że bon nie pojawi się w formie zapowiadanej przez Jadwigę Emilewicz. Według Wirtualnej Polski, wiceminister nie omówiła wcześniej propozycji z premierem Morawieckim.

- W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami co do tej koncepcji. Ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. W związku z tym, na naszym biurku są różnego rodzaju propozycje, które mają być bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm czy segmentów branży turystycznej. Nie chciałbym jeszcze tego rozstrzygać, ale faktycznie pojawiają się argumenty, które pokazują, że pomoc kierowana do tych, którzy najbardziej ucierpieli, może być bardziej efektywna - słowa rzecznika rządu Piotra Muellera cytuje WP.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy w żałobie. Niestety, Marcin Szarejko zginął tragiczną śmiercią

2. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutna prawda o życiu gwiazdy

Aby bon turystyczny mógłby być wprowadzony, rząd może wprowadzić nowy próg dochodowy dla osób, które mogłyby otrzymać bon. Chociaż wcześniej Jadwiga Emilewicz mówiła o 5,2 tys. brutto, rząd miałby obniżyć próg do 4 tys. brutto. Projekt miałby formę czasową, a nie stałą. Jednak pojawiają się również głosy mówiące o tym, że z powodu kryzysu mogą pojawić się trudności ze znalezieniem wystarczających środków w budżecie państwa. O projekcie bonu pisaliśmy niedawno w innym artykule.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rak, który występuje coraz częściej. "Można mówić o eksplozji zachorowań"
  2. Anglicy zachwycają się Anną Lewandowską. Wszystko przez jeden fakt z jej życia, pomogła Robertowi
  3. Właściciel firmy wynajął detektywa, by śledził pracowników na home office. Wyniki śledztwa są wstrząsające
  4. Zauważyłeś, że sąsiedzi zakrywają opony swoich aut deskami? Mają ważny powód, lepiej zrobić tak jak oni
  5. Niepokojące doniesienia o córce Pawła Królikowskiego. Sytuacja jest poważna, chodzi o zdrowie
  6. Każdy kto dużo siedzi w domu, powinien jeść suszone grzyby. Też je tak suszysz jak na zdjęciu?

Siniaki na ciele bez urazu choroba córkiMama myślała, że córka ma zwykłe siniaki. Kiedy lekarz poznał prawdę było już za późnoCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News