"Boli? Miało boleć". Tak PiS wyprzedaje Polskę Rosji!

"Boli? Miało boleć". Tak PiS wyprzedaje Polskę Rosji!

Ważny polityk Platformy Obywatelskiej ma bardzo złe zdanie na temat działań nowego polskiego premiera. Premier Morawiecki jako szef banku, miał według niego, pośredniczyć w próbie przejęcia spółki Skarbu Państwa przez Rosjan. "Boli? Miało boleć", komentuje poseł.

Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO ocenia, że Morawiecki przeszedł karierę "od bankstera do premiera". Podczas swojego przemówienia w Sejmie kilka razy zarzucił premierowi, że jego rząd "prowadzi prorosyjską politykę". Jego zdaniem wielu ministrów ma w swoim otoczeniu ludzi posługujących się językiem rosyjskim. ZOBACZ TAKŻE: Wielka zemsta Rosji na Polsce. Po tym, co właśnie zrobili...

"Boli? Miało boleć". Poważne oskarżenia

To jednak był tylko wstęp, Potem było o wiele ostrzej. - Przedstawia się pan jako patriota gospodarczy. Mówił pan o polskich czempionach, a ten patriotyzm nie przeszkadzał panu, by bank, którym pan kierował, a dokładnie dom maklerski tego banku, pośredniczył w próbie przejęcie Azotów Tarnów przez rosyjską spółkę Acron. Taki patriota. Boli? Miało boleć – nie oszczędzał Morawieckiego Neumann. Warto przypomnieć, że walka o utrzymanie Azotów pod kontrolą Skarbu Państwa elektryzowało polską opinię publiczną w 2012 roku. Zarzut Neumanna jest więc bardzo poważny.

Informacje Neumanna mają potwierdzenie w rzeczywistości

Dziennikarze portalu Money.pl sprawdzili w Internecie, czy Sławomir Neumann miał podstawy, aby oskarżać premiera. I faktycznie okazuje się, że stwierdzenia posła PO znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Dom Maklerski BZ WBK w lipcu 2012 roku podał następującą informację: "Rosyjska spółka Acron kupiła w wezwaniu 7 mln 715 tys. 141 akcji Zakładów Azotowych Tarnów". Dom maklerski banku pośredniczył on w wezwaniu.

Najlepsze newsy dnia:

 Rosjanie komentują wojska USA w Polsce Również depesza Polskiej Agencji Prasowej z 19 lipca tego samego roku nie zostawia wątpliwości.  - Walory te stanowią 12,03 proc. wszystkich akcji spółki - opublikowano informację na kilkunastu portalach związanych z biznesem. Ostatecznie spółka nie została przejęta przez Rosjan. Dziennikarze pytali najbliższe otoczenie premiera o zarzuty postawione przez polityka Platformy. Jednak nie otrzymali oni żadnej odpowiedzi. Źródło: money.pl Następny artykuł