Ważny polityk Platformy Obywatelskiej ma bardzo złe zdanie na temat działań nowego polskiego premiera. Premier Morawiecki jako szef banku, miał według niego, pośredniczyć w próbie przejęcia spółki Skarbu Państwa przez Rosjan. „Boli? Miało boleć”, komentuje poseł.

Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO ocenia, że Morawiecki przeszedł karierę „od bankstera do premiera”.

Podczas swojego przemówienia w Sejmie kilka razy zarzucił premierowi, że jego rząd „prowadzi prorosyjską politykę”. Jego zdaniem wielu ministrów ma w swoim otoczeniu ludzi posługujących się językiem rosyjskim.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka zemsta Rosji na Polsce. Po tym, co właśnie zrobili…

„Boli? Miało boleć”. Poważne oskarżenia

To jednak był tylko wstęp, Potem było o wiele ostrzej.

Przedstawia się pan jako patriota gospodarczy. Mówił pan o polskich czempionach, a ten patriotyzm nie przeszkadzał panu, by bank, którym pan kierował, a dokładnie dom maklerski tego banku, pośredniczył w próbie przejęcie Azotów Tarnów przez rosyjską spółkę Acron. Taki patriota. Boli? Miało boleć – nie oszczędzał Morawieckiego Neumann.

Warto przypomnieć, że walka o utrzymanie Azotów pod kontrolą Skarbu Państwa elektryzowało polską opinię publiczną w 2012 roku. Zarzut Neumanna jest więc bardzo poważny.

Informacje Neumanna mają potwierdzenie w rzeczywistości

Dziennikarze portalu Money.pl sprawdzili w Internecie, czy Sławomir Neumann miał podstawy, aby oskarżać premiera. I faktycznie okazuje się, że stwierdzenia posła PO znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.

Dom Maklerski BZ WBK w lipcu 2012 roku podał następującą informację: „Rosyjska spółka Acron kupiła w wezwaniu 7 mln 715 tys. 141 akcji Zakładów Azotowych Tarnów”. Dom maklerski banku pośredniczył on w wezwaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Rosjanie komentują wojska USA w Polsce

Również depesza Polskiej Agencji Prasowej z 19 lipca tego samego roku nie zostawia wątpliwości.

 – Walory te stanowią 12,03 proc. wszystkich akcji spółki – opublikowano informację na kilkunastu portalach związanych z biznesem.

Ostatecznie spółka nie została przejęta przez Rosjan. Dziennikarze pytali najbliższe otoczenie premiera o zarzuty postawione przez polityka Platformy. Jednak nie otrzymali oni żadnej odpowiedzi.

Źródło: money.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]