80% z nas na to cierpi. Mało kto wie, że jest na to prosty sposób

80% z nas na to cierpi. Mało kto wie, że jest na to prosty sposób

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Okazuje się, że aż 80% ludzi na świecie cierpi przez ból pleców. Jednak mało osób wie, że istnieje bardzo łatwy sposób, aby się go pozbyć.

Ból pleców może przybierać różne formy. Najczęściej spotykanym i najbardziej dotkliwym jest ból odcinka lędźwiowego, który w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do częściowego kalectwa. Osoby, które się z nim zmagają dobrze wiedzą jak silny i paraliżujący potrafi być ból tego odcinka kręgosłupa. Niestety większość ludzi próbuje się z nim uporać poprzez leki przeciwbólowe i brak ruchu, a jest to bardzo zły pomysł. Leki tylko tłumią cierpienie, nie lecząc jego przyczyny, która może być wywołana właśnie brakiem ruchu.

Łatwy sposób na ból pleców

Na szczęście zostało opracowane ćwiczenie, które przy systematycznym stosowaniu może całkowicie zniwelować uciążliwą dolegliwość. Na dodatek można je wykonywać w domu przy zerowym wkładzie finansowym, wystarczą do tego rzeczy, które każdy z nas ma w swoim mieszkaniu. Chodzi dokładniej o metodę Fukutsudzi, wystarczy 5 minut trzy razy w tygodniu wykonywać to ćwiczenie, aby pozbyć się bólu pleców. Potrzebny będzie ręcznik zwinięty w rulon i zabezpieczony przed rozwinięciem o raz kawałek podłogi, na którym będziemy mogli się położyć.

Jak wykonać ćwiczenie metodą Fukutsudzi?

Ćwiczenie jest banalnie proste, trzeba usiąść na podłodze z wyprostowanymi nogami i przygotowanym wcześniej ręcznikiem. Potem wsuwamy go tak, aby przylegał do lędźwi. Następnie kładziemy się na plecach, pilnując, aby ręcznik się nie przesunął. Powinien się znajdować na wysokości naszego pępka. Potem rozsuwamy nogi na szerokość ramion i prostujemy ręce za głową. Stopy muszą być skierowane do środka i stykać się palcami, dodatkowo dłonie powinny się stykać małymi palcami, a kciuki być skierowane na zewnątrz. W takiej pozycji wyciągamy się, jakbyśmy wydłużali swój kręgosłup. Trzeba tak leżeć przez 5 minut, a następnie delikatnie wysuwamy ręcznik i nie podnosimy się raptownie. Wszystko należy powtarzać regularnie przynajmniej 3 razy w tygodniu. Oczywiście ból nie zniknie natychmiast, ale w ten sposób zapobiegamy jego powstawaniu i nawrotom, co dla wielu ludzi może się okazać prawdziwym wybawieniem. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Historyczny przełom! Polki dostaną po 1000 złotych, jest jeden warunek
  2. Żenada w DDTVN. Zaczęli zadawać gościowi obrzydliwe pytania
  3. Ile zarabia Radosław Majdan? Z banknotów może zbudować pałac
źródło: mamadu.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News