Cierpisz przez ból pleców? Proste ćwiczenie bardzo szybko złagodzi tę dolegliwość

Cierpisz przez ból pleców? Proste ćwiczenie bardzo szybko złagodzi tę dolegliwość Źródło: unsplash/Jesper Aggergaard

Ból pleców doskwiera wielu mieszkańcom naszego kraju. Siedzący tryb pracy, niska aktywność fizyczna mogą niekoniecznie pozytywnie wpływać na stan kręgosłupa. Okazuje się, że jest prosta i efektywna metoda, by raz na zawsze wyeliminować z naszego życia ten problem. Wystarczy wykonać proste ćwiczenie, by cieszyć się ulgą.

Ból pleców przydarza się każdemu. Wystarczy zasiedzieć się gdzieś przez dłuższą chwilę i już pojawia się uczucie ciężkości w kręgosłupie. Na ratunek przychodzą wtedy leki przeciwbólowe, które szybko uśmierzają ból, wiadomo jednak, że nie można ich przyjmować za każdym razem, gdy pojawi się ból. Zwłaszcza jeśli występuje on dosyć często.

Mała aktywność fizyczna, źle dobrany materac czy nieodpowiednie obuwie i już mogą pojawiać się pierwsze, nieprzyjemne uczucia. Dzięki zastosowaniu prostej metody można w łatwy sposób pozbyć się niechcianego problemu i znów cieszyć się życiem wolnym od bólu.

Metoda, dzięki której wyeliminujesz ból pleców

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oczywiście najłatwiej byłoby wyeliminować z naszego życia wszystko, co może przynieść nam niepożądany ból pleców. Niestety jak wiadomo, nie każdy może pozwolić sobie na wykonywanie pracy, która nie będzie pracą siedzącą. Nie zawsze znajdziemy też chwilę w ciągu dnia, żeby wykonać ćwiczenia przy biurku, które są polecane dla wszystkich osób pracujących przed komputerem.

Jednak wystarczą zaledwie dwie minuty dziennie, by pożegnać się z bólem i raz na zawsze o nim zapomnieć. Do wykonania ćwiczenia nie potrzeba wymyślnego sprzętu na siłowni. Wystarczy znaleźć czas, trochę miejsca w mieszkaniu, zaopatrzyć się w ręcznik i matę do ćwiczeń. 

Przy pojawiających się regularnie bólach pleców pomocne będą ćwiczenia rozciągające kręgosłup. Na zamieszczonym poniżej filmie, widać ja w prawidłowy sposób ćwiczyć, by pozbyć się uciążliwego bólu. Należy pamiętać, że przy wykonywaniu ćwiczeń rozciągających trzeba prawidłowo oddychać. Oddech musi być spokojny, a długi wdech ma zastępować jeszcze dłuższy wydech.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Jeżeli dysponujemy więcej, niż dwoma minutami dziennie, warto zastanowić się nad zapisaniem na jogę czy zajęcia "zdrowy kręgosłup", które są oferowane w większości klubów fitness. Zdrowie jest najważniejsze, a życie bez bólu pleców jest zdecydowanie przyjemniejsze.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Możesz mieć dom na Sycylii za 1 EURO. Tylko jeden warunek
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. Tomek poszedł na grzyby, nagle poczuł dziwny zapach. Okazało się, że natrafił na "palce diabła", a o jego znalezisku zrobiło się głośno w całym kraju
  4. Katarzyna Dowbor pokazała najnowsze zdjęcie swojej córki. Jej uroda powala
  5. Gwiazda hitowego show TVN błaga o pilną pomoc. Rodzinny koszmar, potrzebna jest pomoc i modlitwa

źródło: newsner

Następny artykuł