Trupi odór unosi się w powietrzu? Nie jest to swąd zgliszczy smoleńskich trucheł, czy nienarodzonych płodów gnijących na śmietnikach. To zapach śmierci polskiej lewicy ? osłabionej, skłóconej, przegranej. Palikot i jego poplecznicy przestali być modni, wieczny odpoczynek racz im dać panie. Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej ? Leszek Miller, czeka na pogrzeb naczelnego najbardziej lewackiego tygodnika w kraju ?Nie? – Jerzego Urbana. Co pozostaje lewicowemu elektoratowi? Udać się na wielką stypę po Urbanie, Millerze i Palikocie? Może nadszedł czas by połączyć siły i urządzić wielki pogrzebowy event, na którym pogrzebie się dominant prawicy. Czy jest to jeszcze możliwe?

Jak mówi stare ludowe porzekadło: gdzie dwóch się kłóci tam trzeci korzysta. Na lewicy koty drze każdy z każdym. Kto na tym korzysta? Wszyscy? poza zainteresowanymi – pragnącymi stołków politykami, walczącymi o poczytność mediami i elektoratem, który oddala się coraz bardziej w prawo. Bilans jest prosty – korzysta centrum, a nawet prawica. Na lewo od centrum kopie się głęboki polityczny grób. Mogiła w której spocznie polska lewica, jeśli nie nastąpią kolosalne zmiany.

Leszek Miller, jeszcze jakiś czas temu mówił: gdy rozum śpi budzi się Macierewicz. Chyba właśnie ów Macierewicz obudził się w ex premierze. Aż boję się włączyć telewizor z obawy, że ujrzę tam Millera idącego z Macierewiczem i Kaczyńskim przez kościół i to nie na pogrzebie Urbana. Lecz w celu złożenia podpisów na świętym przymierzu w sprawie koalicji. Jerzy Urban zapowiada, że na jego pogrzebie księdza nie będzie i chwała mu za to! Biednego redaktora Urbana, na dziesiątą młodość mianowali rzecznikiem Platformy Obywatelskiej. Jak wiemy nie w takich czasach dawał radę na tym stanowisku, a Iwona Sulik mogłaby się sporo od Urbana nauczyć. Ale czy PO stać na takie nauki? Zegarek Sławomira Nowaka raczej nie wystarczy…

Najwięcej traci wyborca wierzący w socjaldemokratyczne ideały. Po co głosować na truchło? Po co czytać trupy i w końcu czy watro wierzyć jeszcze w zdechłą ideologię? Coraz częściej słyszę opinię: w parlamentarnych chyba zagłosuję na Platformę, żeby tylko PiS nie dorwał się do koryta. PO niby bardziej liberalne społecznie, ale gospodarczo lewicowemu elektoratowi raczej nie pasujące. PiS czut – czut nie flexicurity, jednak w kato wydaniu bez wolności i liberalizmu społecznego. Czy warto wybierać mniejsze zło?

Wybory prezydenckie i parlamentarne bliżej, niż dalej. Zostać w domu i zbojkotować je? Wybrać mniejsze zło? Czy liczyć na cud? We mnie odzywa się jakiś idealizm, chyba nawet liczę na cud. Drodzy towarzysze! Opamiętajcie się, zniechęcacie nas – wyborców do siebie. Zaprzestańcie tego procederu, przeciwnym razie zostaniecie bez stołków i możliwości sprawowania realnej władzy, a my ? wasz elektorat nie będziemy mieć reprezentacji w parlamencie. Najlepiej byłoby gdyby nieistniejący bóg zesłał jakiegoś mesjasza, który zjednoczy truchlejącą, skłóconą lewicę. Kwacho próbował nie raz i nie dwa ? mało skutecznie. Któż inny ma jako takie poważanie u wszystkich przedstawicieli lewicy? Jerzy Urban powszechnie szanowany reprezentant czwartej władzy, politycznie apolityczny. Koniec idealistycznej bajki. Robert Biedroń wygrał w Słupsku, kilka innych miast również należy do lewicy ? oto bilans wyborów samorządowych. Swoją drogą jacy światli ludzie żyją w Słupsku. Zamiast skupić się na zaglądaniu do łóżka Biedronia, skoncentrowali się na jego programie. Brawo Słupsk, szkoda, że wschód Polski to zacofany, pisiorowaty ciemnogród. Leszek Miller łechce media tajemniczym kandydatem SLD na prezydenta. Pretendent na stołek prezydencki miałby być reprezentantem całej lewicy, niekoniecznie związanym z partia. Jerzy Urban raczej to nie jest, ewentualnie Urban 2.0 po reinkarnacji. Jolanta Kwaśniewska? Może po to było pojednanie Józefa Oleksego z ex prezydentową? Były I Sekretarz KW PZPR w Białej Podlaskiej dziś na antenie TOK FM mówi: Kończy się czas nie tylko Leszka, skończył się mój czas, Kwaśniewskiego, kończy się czas innych kolegów, którzy budowali polską lewicę i demokrację. Czyżby to Oleksy okazał się trzeźwo myślącym mesjaszem? Panowie towarzysze! Czas na młodych, w których lewicowe idee jeszcze nie zdechły. Postkomunistyczny elektorat nie oszukujmy się umiera, ale zostały ich dzieci i wnuki. Młodzi ludzie, którzy mają głęboko zaszczepione myślenie socjaldemokratyczne, jednak cześć z nich boi się głosować na ex sekretarzy i członków PZPR. Przez to wybierają mniejsze zło ? Platformę Obywatelską.

Jeśli szanowni panowie, jak to się potocznie mówi nie ogarną się, to nie dość, że nadal będzie rządził nami PO-PiS, to jeszcze posłowie Platformy Obywatelskiej przesiądą się w sali sejmowej o kilka miejsc w lewo? Zaś po prawej stronie o zgrozo! ujrzymy ONR i nową prawicę JKM? Żeby nie okazało się, iż bój to jest nasz ostatni?

„Nie nam wyglądać zmiłowania
Z wyroków bożych, z pańskich praw.
Z własnego prawa bierz nadania
I z własnej woli sam się zbaw!”