Przykre, miało być inaczej. Marzenia fanów Bohdana Smolenia przepadły

Przykre, miało być inaczej. Marzenia fanów Bohdana Smolenia przepadły Źródło: Przemysław Szyszka SE East News

Bohdan Smoleń odszedł 15 grudnia 2016 roku po długiej walce z chorobą. Artysta od wielu lat zmagał się z problemami z oddychaniem spowodowanymi poważną chorobą płuc. Jego organizm nie wytrzymał komplikacji związanych z przebytą infekcją. Mimo, że od jego śmierci minęły lata, fani nadal pamiętają o wielkim artyście. Niestety, ich marzenia zostały obrócone wniwecz.

Bohdan Smoleń był człowiekiem niezwykłym. Jego talent aktorski sprawił, że widzowie od razu go pokochali. Jego kariera rozpoczęła się w 1968 roku, kiedy jeszcze jako student założył kabaret "Pod Budą". Nagroda, którą otrzymał za to przedsięwzięcie na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej, była przepustką do wielkiej kariery. Niedługo później za namową Zenona Laskowika, trafił do poznańskiego Kabaretu Tey - formacja przeszła do historii.

Bohdan Smoleń miał zostać upamiętniony

Bohdan Smoleń był znany szerszej publiczności także za sprawą roli w serialu "Świat według Kiepskich", gdzie wcielił się w postać zabawnego listonosza Edka. Jego karierę przerwały dolegliwości zdrowotne i okoliczności rodzinne. Aktor nigdy nie wrócił do sił po dwóch udarach. Dodatkowo zaczął mieć problemy z płucami. Lekarze podejrzewali gruźlicę. Kilka tygodni później przeszedł wylew, a dwa lata później dostał zawału serca. Jesienią 2015 roku przeżył kolejne dwa wylewy, po których był sparaliżowany i stracił mowę. Po kosztownej rehabilitacji postanowił zamieszkać w Baranówku pod Mosiną, gdzie prowadził fundację "Stworzenia Pana Smolenia".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bohdan Smoleń urodził się i ukończył szkołę średnią w Bielsku-Białej. Dla mieszkańców miasta zawsze był niezwykle znaczącą osobistością. Nic więc dziwnego, że po śmierci aktora powstała inicjatywa Stowarzyszenia Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, której celem było stworzenie pomnika Smolenia. Niestety, marzenia fanów zostały zniweczone przez miejscowych radnych, którzy stwierdzili, że czasy, w których aktor był aktywny artystyczne, spędził w Poznaniu.

- Nie podważając dorobku artystycznego Bogdana Smolenia, trzeba się zastanowić, czy oprócz tego, że urodził się w Bielsku-Białej, coś znaczącego dla naszego miasta zrobił? Być może o czymś nie wiemy i tu jesteśmy otwarci na uzasadnienie - powiedziała radna, Małgorzata Zarębska.

Dzisiaj grzeje: 1. Żałoba i smutek w Watykanie, smutne informacje o Ratzingerze. Niestety, nie żyje brat papieża Benedykta XVI

2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

Niestety, wynik głosowania przyniósł jednoznaczną decyzję - nie powstanie samodzielny, indywidualny pomnik Bohdania Smolenia. Niewykluczone jednak, że rzeźba przedstawiająca aktora dołączy do projektu "Bielska Aleja Sław", który ma uhonorować znanych i sławnych bielszczan. W odpowiedzi na negatywną decyzję radnych, mieszkańcy miasta wystosowali propozycję zawieszenia tablicy pamiątkowej na murach szkoły, której artysta był absolwentem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Anna Lewandowska nie chciała już dłużej milczeć. Przyznała się do choroby, która wpłynęła na jej życie
  3. Co się dzieje z Rodowicz? Dziwne i niepokojące doniesienia obiegły media
  4. Wodecki zabrał jeden sekret do grobu. Właśnie go ujawniono, niezwykłe doniesienia, o których nikt nie miał pojęcia
  5. Kolejne kilkaset złotych na dziecko. Wiadomo, komu się należą
  6. Ojciec znęcał się nad synkiem. Pani z prokuratury zalała się łzami, gdy zobaczyła obrażenia chłopca

Źródło: Bielsko Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News