Niesamowite narodziny w Polsce. Urodziła dwie córki, ale nie bliźniaczki

Niesamowite narodziny w Polsce. Urodziła dwie córki, ale nie bliźniaczki Źródło: Pixabay / freestocks-photos

Bliźniaki muszą urodzić się w tym samym czasie, córki kobiety dzieli jednak dłuższy czas. Niesamowite narodziny zaskoczyły rodziców i lekarzy. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko.

Bliźniaki rodzą się bardzo rzadko, ale przypadek, jaki spotkał kobietę ze Słupcy w województwie wielkopolskim, jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Jej córki przyszły na świat w tym samym roku, chociaż nie mają wspólnej daty urodzenia. Lekarze i mieszkańcy miejscowości byli zadziwieni historią, która przydarzyła się tej rodzinie.

Niezwykły poród w Polsce

Pani Weronika Michalska ze Słupcy w województwie wielkopolskim 12 grudnia 2019 roku urodziła córkę, Zuzię. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że ma już za sobą jeden poród w tym roku. W styczniu na świat przyszła jej starsza córka, Melania. Dziewczynki mają wspólnych rodziców i rok urodzenia, ale nie są bliźniaczkami. To niezwykle rzadki zbieg wydarzeń, choć nie jest niemożliwy. Lekarze podkreślają, że płodność może powrócić już kilka tygodni po porodzie, a szybka powtórna ciąża raczej nie stanowi zagrożenia dla życia kobiet.

– W przypadku naturalnych porodów nie ma powodu do obaw, a granicą jest moment, w którym kobieta przestaje karmić piersią i wraca płodność. To może być kwestia tylko 6-8 tygodni – mówi dr. Paweł Szajbel, który odbierał poród pani Weroniki.

To nie bliźniaki, ale urodziły się w jednym roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice dziewczynek byli w szoku, kiedy okazało się, że kobieta jest znowu w ciąży. Pojawiły się poważne obawy, jak poradzą sobie z wychowaniem dwójki małych dzieci. Weronika i Zbigniew mają jeszcze starszego syna, Kacpra.

– Przez chwilę był strach, jak sobie poradzimy z dwójką tak małych dzieci, ale teraz już go nie ma. Zwłaszcza że Zuzanna, w przeciwieństwie do siostry, jest bardzo spokojna – mówi pani Weronika.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
2. Smutne wieści ze szpitala ws. Pawła Królikowskiego. Jego syn ujawnił, nadchodzące święta będą bolesne dla rodziny

Dziewczynki, choć biologicznie nie są bliźniaczkami, to przez małą różnicę wieku będą wychowywać i rozwijać się wspólnie. Dzieli je zaledwie 11 miesięcy, a za kilka lat pójdą razem do jednej klasy w szkole.

- To trochę tak, jakby mieć bliźnięta, tylko jedno już chodzi, a drugie jeszcze nie - dodała ze śmiechem pani Weronika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Andrzej Piaseczny przekazał radosną nowinę. Z całego serca gratulujemy!
  4. Świeżo upieczony tata, 72-letni Karol Strasburger, wydała apel w sprawie dziecka. Powalająca wiadomość o małej córeczce
  5. Znany z "Barw szczęścia" i "Pensjonatu pod Różą" spowodował wypadek w Warszawie. Policja ujawniła porażające informacje

źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News