Jak wynika z sondażu IBRIS blisko połowa Polaków opowiada się za zniesieniem finansowania lekcji religii z budżetu państwa. 

Na pytanie o to czy nauka religii w szkołach powinna być finansowana ze środków publicznych 36,1% badanych odpowiedziało „zdecydowanie się nie zgadzam” a 12,9% udzieliło odpowiedzi „raczej się nie zgadzam”.

Z kolei za utrzymaniem finansowania religii przez państwo zdecydowanie opowiada się 23,2% pytanych, a 18% „raczej się zgadza” na finansowanie religii z budżetu.

Największe grono przeciwników finansowania lekcji religii w odniesieniu do sympatii politycznych możemy natomiast znaleźć wśród zwolenników Zjednoczonej Lewicy, Platformy Obywatelskiej i partii KORWiN. Z kolei zwolennicy utrzymania finansowania to głównie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

„Zdecydowanych” odpowiedzi (za i przeciw) udzielali najczęściej mężczyźni w wieku od 35 do 54 lat. Przeciwnicy finansowania lekcji religii przez państwo to najczęściej mieszkańcy dużych miast podczas gdy zwolennicy zamieszkują głównie mniejsze miejscowości.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: IBRIS dla Onetu