Polski reprezentant Jakub Błaszczykowski mimo odpadnięcia jego drużyny z turnieju może zaliczyć występ na EURO’16 do udanych. Głównie dlatego, bo jeden z legendarnych klubów piłkarskich z Wielkiej Brytanii jest nim teraz zainteresowany. 

Kariera piłkarska Kuby Błaszczykowskiego nie jest w ostatnich miesiącach różowa. Po spadku formy został wypożyczony ze swojego głównego klubu Borussii Dortmund, gdzie nie mógł liczyć na miejsce w wyjściowym składzie, do włoskiej Fiorentiny.

Jak jednak donosi niemiecki dziennik „BILD”, polskim piłkarzem zainteresował jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Wielkiej Brytanii – Liverpoolu, a dokładniej jego aktualny trener Jurgen Klopp, który bardzo dobrze zna Błaszczykowskiego z czasów gdy prowadził niemiecki klub.

Niemiecki dziennik przekonuje, że transfer Polaka do brytyjskiego klubu jest o tyle realny, że jego cena nie będzie wysoka jak na angielskie standardy – zaledwie 7 milionów euro to dla The Reds niewygórowana kwota za zawodnika, który udowodnił na EURO’16, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

„BILD” pisze również, że za transferem Błaszczykowskiego do Liverpoolu przemawiają również jego dobre stosunki z byłym trenerem Borussii a aktualnie The Reds, który zawsze stawiał na niego w najważniejszych meczach mimo niepochlebnych komentarzy piłkarskich ekspertów.

Czy do transferu dojdzie dowiemy się zapewne już niebawem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: bild

...

Zobacz również