Po wczorajszym meczu, po którym polska reprezentacja odpadłą z turnieju mistrzostw Europy, nastroje w drużynie i wśród fanów nie są najlepsze. Swoja grę skomentował natomiast Kuba Błaszczykowski, który nie wykorzystał rzutu karnego. 

W czwartkowym meczu pomiędzy Polską i Portugalią mogliśmy zobaczyć bardzo dobrą grę polskich piłkarzy, którzy niczym nie odstawali od portugalskich przeciwników. Po bardzo ciężkim meczu i po równie ciężkiej dogrywce, zabrakło nam szczęścia i odpadliśmy z rywalizacji.

Mimo porażki, polscy kibice nie odwrócili się od swojej drużyny i tuż po zakończonym meczu sieć została zalana podziękowaniami i słowami wsparcia dla polskich sportowców. Najwięcej słów otuchy płynęło pod adresem Kuby Błaszczykowskiego (to jego strzelonym bramkom awansowaliśmy tak wysoko), który nie wykorzystał rzutu karnego, przez co Portugalia zamiast nas awansowała dalej.

Były kapitan polskiej reprezentacji skomentował w rozmowie z TVP mecz z Portugalią.

 – Po takim meczu ciężko mi coś powiedzieć, bo zdaję sobie sprawę, że mój karny zadecydował, że nie awansowaliśmy dalej. Potrzeba też czasu, by to zrozumieć i wyczyścić głowę. Ale cóż, muszę to wszystko wziąć na klatę i zdaję sobie sprawę, że takie jest życie” – powiedział Błaszczykowski w rozmowie z TVP.

  – Mój karny zdecydował o tym, że nie idziemy dalej i mogę tylko powiedzieć, że naprawdę przykro mi z tego powodu i zdaje sobie sprawę, jak duża szansa była przed nami – dodał były kapitan polskiej drużyny.

 – Będę dalej walczył. W moim życiu zbyt wiele razy leżałem na ziemi, żeby nie wiedzieć, że najważniejszą rzeczą jest to, żeby dalej walczyć – zapowiedział Błaszczykowski.

Także jego wpis na jednym z portali społecznościowych pokazuje, że nasz zawodnik się nie poddaje i dalej będzie walczył o sukcesy polskiej reprezentacji.

fot. facebook
fot. facebook

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również