Po zamachu w Barcelonie liczne są komentarze polityków z różnych krajów. Większość z nich wyraża żal i współczucie dla władz i mieszkańców Hiszpanii. Mariusz Błaszczak jednak nie ograniczył się tylko do tego.

Polski minister spraw wewnętrznych i administracji był w czwartek wieczorem gościem TVP Info. W programie złożył kondolencje rodzinom ofiar, nie omieszkał jednak skomentować sprawy w swoim stylu.

– Robimy wszystko, żeby była bezpieczna i nie godzimy się za przyjmowanie uchodźców – stwierdził Błaszczak.

Stwierdził także, że kontaktował się już z Centrum Antyterrorystycznym ABW w kontekście zamachu w Hiszpanii.

– Pytałem, jaka jest sytuacja, ale oczywiście wnioski nasuwają się same. W Polsce nie mamy społeczności muzułmańskich, które są enklawami, które są bardzo liczne, które stanowią naturalne zaplecze dla terrorystów islamskich – powiedział szef MSWiA.

W jego opinii system relokacji uchodźców uruchomiony w krajach Unii Europejskiej jest zaproszeniem dla terrorystów.

– To kończy się tragicznie. Mamy do czynienia ze zderzeniem cywilizacji. To trzeba powiedzieć wprost i jest to problem całej Europy – powiedział. – Nie ma skutecznych procedur, to jest sposób działania tych ludzi, jedyna możliwość to, że Europa zamyka drzwi – zakończył Błaszczak.

Słowa polskiego ministra spraw wewnętrznych zszokowały unijne środowiska, które od lat starają się przekonać, że kryzys imigracyjny oraz przybywający z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej migranci nie mają nic wspólnego z zamachami w Europie.

Źródło: rfm24.pl

...

Zobacz również