Muzycy wściekli do granic. Festiwal muzyczny odwołany, interweniował sam biskup

Muzycy wściekli do granic. Festiwal muzyczny odwołany, interweniował sam biskup Źródło: .

Biskup w porozumieniu z władzami miasta odwołuje koncert metalowy. Środowisko muzyczne grzmi i nie pojmuje, jak duchowny mógł mieć taki wpływ na kwestię organizacji imprezy. Wiele osób wytyka klerowi hipokryzję i blokowanie wolności słowa.

Biskup zablokował festiwal metalowy, który miał odbyć się w pomorskiej miejscowości. Wystąpić miała na nim legendarna polska grupa, która nie kryła swojego niezadowolenia po decyzji władz miasta i kościoła, dotyczących odwołania imprezy.

InterTony festiwal, planowo miał odbyć się 15 Czerwca w Chojnicach. Wstęp na imprezę miał być bezpłatny, a jako główna gwiazda, zapowiedziany był legendarny zespół metalowy, Vader.

Biskup odwołał festiwal, jakie miał powody?

Działania prowadzące do odwołania festiwalu były efektem współpracy pomiędzy kurią biskupią a władzami miasta. Początkowo, burmistrz wystosował prośbę do centrum kultury, czyli głównego partnera organizatorów festiwalu o zerwanie umowy z olsztyńskim zespołem Vader. Burmistrz stwierdził, że zespół nawołuje do nienawiści, promuje przemoc i obraża uczucia religijne. Problem w tym, że to właśnie zespół z Olsztyna miał być największą atrakcją festiwalu.

- Centrum Kultury musi teraz wypowiedzieć umowę Vaderowi, czyli nie mamy headlinera. Jest to dla nas równoznaczne z odwołaniem imprezy - napisał organizator w oficjalnym oświadczeniu.

Zespół odpowiada na zarzuty

Muzycy nie kryli niezadowolenia z niepierwszego już odwołanego koncertu w Polsce. Zespół wystosował oficjalne oświadczenie na swoim facebooku.

- Jak poinformował nas organizator imprezy parafialny oddział akcji katolickiej za pośrednictwem burmistrza i władz miasta nie zgodziła się na występ zespołu Vader [...] Nam po prostu brak słów, by opisać taki sposób postępowania, jaki można porównać chyba tylko do czasów stalinowskich. Kościół w Polsce po raz kolejny pokazuje, w jaki sposób postrzega wolność i widzi grzech wszędzie, tylko nie w swoich własnych murach - napisał zespół w komunikacie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Muzycy podziękowali także organizatorom festiwalu, którzy mimo próśb władz miasta o zmianę głównej gwiazdy festiwalu, nie zgodzili się i woleli odwołać cały festiwal. W samej końcówce oświadczenia zaprosili fanów do niedalekiego Szczecinka, gdzie również mają grać koncert.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy w Polsce odwołuje się koncert. Echem odbiła się sytuacja w Rzeszowie, kiedy organizator koncertu Marduk odwołał koncert z powodu "nacisków politycznych". Nierzadko dochodzi do akcji protestacyjnych ze strony kościoła, które mają zablokować koncerty grup metalowych w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. Maciej Kot poślubił piękną Agnieszkę. Wśród gości Stoch i Kubacki z żonami, oszałamiające zdjęcia
  4. Różnica jest potężna, zdjęcia zniewalają. Agnieszka Włodarczyk 20 lat temu i dziś
  5. Katarzyna Dowbor pokazała na zdjęciu, w jakim będzie spała łóżku. Warunki ma jak księżna Diana
  6. Teraz już nikt nic nie wie o najnowszym partnerze Żyły. Zdziwicie się, co powiedziała sama zainteresowana

Źródło: pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News