Arcybiskup zaprasza Polaków na msze. "Chrystus nie roznosi zarazków"

Arcybiskup zaprasza Polaków na msze. "Chrystus nie roznosi zarazków" Źródło: East News Jan Bielecki

Pomimo rozprzestrzeniającej się pandemii, biskup zachęca Polaków do odwiedzania świątyni i korzystania z wody święconej. Zachęcając wiernych, dodał, że "Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów". Metropolita Szczecińsko-Kamieński nie widzi powodów, dla których wierni mieliby nie uczestniczyć w świętej liturgii. Wszystko zawarł w liście.

Niedawno biskup postanowił napisać list do wiernych. Metropolita Szczecińsko-Kamieński, Andrzej Dzięga, namawia, aby Polacy odwiedzali kościoły i nie bali się korzystać z wody święconej. Kapłan uznał, że tylko wyjątkowe okoliczności usprawiedliwiają wyłączenie z życia kościoła. Zwracając się do wiernych, stwierdził, że "Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów".

Biskup zapewnił, że woda święcona jest codziennie zmieniana. Zachęcał do przychodzenia do kościołów, w których kapłani będą spowiadali w ustalonych godzinach. Metropolita stwierdził, że wierni umierają bez eucharystii. Dlatego powinni wciąż przychodzić do świątyń. Kapłan upomniał też jednak, aby zachowywali się stosownie w obliczu panującej pandemii.

Biskup przekonuje wiernych, aby nie przestali odwiedzać kościołów

Biskup i metropolita Andrzej Dzięga postanowił w obecnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 zwrócić się do wiernych. Dlatego kapłan napisał list, w którym zachęca ludzi, aby wciąż odwiedzali kościoły. Duchowny przyznał, że chociaż sytuacja jest kryzysowa, człowiek nadal potrzebuje mieć kontakt z kościołem.

- Tylko nadzwyczajne okoliczności mogą zatrzymać ucznia Chrystusa, aby nie uczestniczył osobiście w Świętej liturgii. Chrześcijanin nie może bowiem żyć bez Eucharystii. (...) Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów. Chrystus rozdaje Świętą czystość i Życie, przywraca zdrowie - stwierdził Andrzej Dzięga.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- A przecież Bóg jest ponad wirusem. Specjaliści niech szukają w tej sprawie odpowiednich pomocy medycznych, a my trwajmy na modlitwie. Dlatego świątynie pozostają u nas otwarte dla każdego, także do osobistej modlitwy, z zachowaniem odpowiednich, rozumnych przepisów porządkowych. W zapowiedzianych godzinach kapłani oczekują w konfesjonałach - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Niewyobrażalna tragedia, wnuk Daniela Olbrychskiego nie żyje. Był jeszcze taki młody

2. Gwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić

Biskup jest przekonany, że wizyta w kościele nikomu nie zagrozi. Jednak polecamy wychodzić z domu tylko w razie poważnych potrzeb. Stosowanie się do zaleceń służb bezpieczeństwa które mają pomóc w walce z pandemią COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Minister zdrowia ogłosił niepokojącą prognozę. Podał również konkretny termin, gdy pojawią się pozytywne efekty
  4. Będą masowe szczepienia w związku z koronawirusem? Ministerstwo zdrowia wyjaśnia
  5. Panierka już nigdy nie odpadnie, jeśli doda się jeden popularny składnik. Będzie złota i chrupiąca
  6. Wtajemniczeni są jedynie nieliczni. W Lidlu zupełnie za darmo możesz poprosić o 1 cenną rzecz

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News