Drożejące walory spółek, w których Bill Gates ma udziały, pozwoliły na kolejny ogromny wzrost wartości jego majątku. Tym samym Gates po raz kolejny został okrzyknięty najbogatszym człowiekiem na świecie.

31 mld dolarów – o tyle w ostatnim czasie urósł majątek bogacza. Dzięki temu zastrzykowi, miliarder po raz kolejny został rekordzistą – jego majątek osiągnął próg 90 mld dolarów. Takiej sumy nie zgromadził dotychczas nikt w najnowszej historii świata.

Choć właściciel Microsoftu znany jest z potężnych dotacji na cele charytatywne, nie przeszkodziło to jego bogactwu na ciągły wzrost. W ciągu ostatniego roku majątek Gatesa wahał się między 87 mld dolarów a 80 mld. Na początku tego roku zanotował spadek do 76 mld, ale zaraz potem szybko wystrzelił o 14 mld wzwyż. Tym samym osiągnął poziom 0,5% PKB Stanów Zjednoczonych.

Gates jest więc na pierwszym miejscu wśród najbogatszych ludzi świata. Zaraz za nim, z majątkiem wartym 75 mld dolarów plasuje się założyciel Zary, Amancio Ortega – najbogatszy Europejczyk. Na trzecim miejscu podium jest natomiast inwestor z USA, Warren Buffet, i jego 66,8 mld dolarów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: bankier.pl
pt

...

Zobacz również