Bill Gates od kilku lat jest na szczycie listy najbogatszych ludzi świata. Jednak teraz został zdetronizowany. Jego miejsce zajął człowiek, który nieustannie deptał Gatesowi po piętach.

Amancio Ortega, właściciel koncernu odzieżowego Inditex, dziś objął prowadzenie w rankingu najbogatszych miliarderów. Z majątkiem ok. 85 mld dolarów wyprzedził Billa Gatesa o kwotę „zaledwie” 200 mln dolarów.

Do Inditexu należą takie marki jak Zara, Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, a także Oysho i nieobecna na polskim rynku Uterqüe. We środę wartość akcji koncernu wzrosła o 1%. Dzięki tej drobnej zmianie Ortega w kilka godzin wzbogacił się o 1,2 mld dolarów.

Twórca Zary nie pierwszy raz jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Już trzeci rok z rzędu w okolicach września jego firma zwyżkuje na giełdach, dzięki czemu wzrasta wartość majątku Ortegi. W 2015 roku Ortega wyprzedził Gatesa na zaledwie 24 godziny. Rok później właśnie we wrześniu, znów wyprzedził go, jednak na trochę dłużej.

Nie wiadomo, ile czasu będzie trwało obecne przetasowanie na liście najbogatszych ludzi świata. Zwłaszcza że w przeciwieństwie do Inditexu, akcje Microsoftu od pewnego czasu tracą na wartości.

Amancio Ortega założył wraz z przyszłą żoną pierwszy sklep Zary w 1975 roku. Obecnie na świecie jest ponad 2000 butików tylko tej marki, nie mówiąc o pozostałych sklepach należących do koncernu. Ortega, w przeciwieństwie do Gatesa, bardzo dba o swoją prywatność. Do 1999 roku w mediach nie było żadnego jego zdjęcia, a do dziś powstała o nim tylko jedna książka: Od zera do Zary.

Źródło: msn.com

...

Zobacz również

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]

Zobacz również