Niemiecka gazeta „BILD” opublikowała ranking najniebezpieczniejszych stolic w Europie. Co może zaskakiwać w kontekście ostatnich wydarzeń w Europie, Warszawa pod względem bezpieczeństwa wypadła gorzej niż Paryż czy inne stolice, w których doszło do zamachów. 

Według rankingu amerykańskiej agencji konsultingowej „Mercer”, który opublikował niemiecki dziennik „BILD”, najmniej bezpieczną stolicą w Europie jest Kijów. Nie mniej niebezpieczne stolice to m.in. Belgrad, Sofia czy Bukareszt.

Polska  stolica znalazła się na 9 miejscu, ponieważ – jak przekonują autorzy rankingu – w Warszawie często odbywają się protesty polityczne oraz występuje największa w kraju przestępczość.

Jednak to co może dziwić to fakt, że stolice tj. Paryż, Londyn czy Madryt – według agencji Mercer – są bardziej bezpieczne niż Warszawa, mimo iż w przeszłości miały w nich miejsce zmasowane ataki terrorystyczne niosące śmierć dla setek ludzi.

W rankingu nie ma natomiast żadnego niemieckiego ani belgijskiego miasta. Ranking został opracowany przed zamachami w Brukseli.

fot. bild
fot. bild

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: bild

...

Zobacz również