Big Cyc pozywa TVP za wykorzystanie piosenki. Żąda... miliona złotych na WOŚP!

Big Cyc pozywa TVP za wykorzystanie piosenki. Żąda... miliona złotych na WOŚP!

Działania stacji TVP znów znalazły się na językach całego kraju. Rozwścieczyły one bowiem członków zespołu Big Cyc. Muzycy zapowiedzieli więc oficjalnie ewentualne pozwanie stacji, a uzyskane zadośćuczynienie zamierzają przekazać na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Władze Telewizji Polskiej bez wątpienia nie są zadowolone z położenia, w którym umieścili je producenci programu "W tyle wizji". Jeden z materiałów pokazanych w jego czasie całkowicie wyprowadził bowiem z równowagi Krzysztofa Skibę oraz muzyków, którzy wraz z nim tworzą zespół Big Cyc.

TVP w tarapatach

Jak twierdzą członkowie kultowej już kapeli, pracownicy TVP bez ich zgody wykorzystali piosenkę "Jak słodko zostać świrem" jako muzyczne tło materiału o protestach pod Sejmem, w którym marszałek Karczewski stwierdził, iż barierki umieszczono pod budynkiem parlamentu po to, "żeby świry się tam nie dostały i nie szkodziły". Wydźwięk programu nie spodobał się gwiazdorom, którzy o sprawiedliwość zamierzają walczyć przed sądem. - Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce. Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu członków Big Cyc.

Kontrowersyjne oczekiwania zespołu wobec stacji

- Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS. W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej - napisali także muzycy. Warto przypomnieć, że WOŚP Jurka Owsiaka nie od dziś jest atakowany przez członków Prawa i Sprawiedliwości, a szczególną wojnę z aktywistą toczy Krystyna Pawłowicz. Jak zakończy się kontrowersyjna sprawa? O tym będziemy oczywiście na bieżąco informować.  1. Przerażająca tajemnica syna Zamachowskiej. Zmaga się z poważną chorobą
  2. Gwiazda znana z TVP atakuje stację. „Zrobili to na oczach milionów ludzi”
  3. Polityk PiS właśnie zapowiedział CAŁKOWITĄ likwidację TVN!
Big Cyc walczy z TVP Fot. Wikimedia Commons Big Cyc walczy z TVP Fot. Wikimedia Commons Big Cyc walczy z TVP Fot. Wikimedia Commons Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu