Straż pożarna zamknie Biedronki! Stwarzają niebezpieczeństwo dla klientów

Straż pożarna zamknie Biedronki! Stwarzają niebezpieczeństwo dla klientów Źródło:

Biedronka może mieć duże problemy w wyniku nagminnego łamania przepisów przeciwpożarowych. Najnowsze doniesienia medialne pokazują, że przedstawiciele sklepów mają za nic upomnienia o tym, że stwarzają niebezpieczeństwo dla klientów i pracowników. Teraz straż pożarna grozi zamknięciem sklepów, które będą zastawiać wyjścia ewakuacyjne i hydranty kartonami z towarem.

Jakiś czas temu klienci sieci sklepów Biedronka zaczęli dostrzegać, że poustawiane towary zagradzają drogę do wyjść ewakuacyjnych oraz hydrantów i alarmów. W sieci zaczęły pojawiać się nawet zdjęcia dokumentujące uchybienia sklepów w bezpieczeństwie klientów. Biedronka publicznie oświadczyła, że sytuacja się poprawi. Niestety nikt tej poprawy nie zauważył. Natomiast w sklepach pojawiły się zakazy fotografowania. - Co do zasady reagujemy na wszystkie sygnały, jakie do nas docierają od naszych klientów czy dziennikarzy, a które mogą wpłynąć na poprawę doświadczeń zakupowych i poziomu bezpieczeństwa w naszych sklepach. W tym przypadku również korzystamy z konkretnych przykładów od klientów tak, by promować pożądane zachowania w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego” – napisał Arkadiusz Mierzwa, szef biura prasowego Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka.

Biedronka zostanie zamknięta?

Sprawą w końcu zajęła się straż pożarna, która zapowiedziała kontrolę i wystawianie mandatów. Niestety szybko zorientowano się, że nic to nie daje. Ostatecznie straż zagroziła zamknięciem sklepów, które zagrażają życiu klientów. – Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski wezwał właściciela sieci do zapewnienia zarówno klientom, jak i pracownikom możliwości ewakuacji w razie pożaru, poprzez podjęcie skutecznych działań zapewniających w sposób ciągły wymaganego prawem stanu bezpieczeństwa pożarowego w sklepach sieci Biedronka. Wskazał przy tym na skutki prawne dalszych zaniechań, nie wykluczając potrzeby wydawania decyzji zakazujących dalszej eksploatacji obiektów […] – napisał do Gazety Wyborczej starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik prasowy komendanta głównego PSP.   ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Fani „Na Wspólnej” załamani. Ich ulubiony bohater przegrał z nałogiem
  2. CHCIAŁ ZAOSZCZĘDZIĆ, POTRAKTOWAŁ ZWIERZĘ SZLIFIERKĄ KĄTOWĄ
  3. Zaskakujące słowa Gowina o wnuczce Millera. „Wydaje się atrakcyjna”
Źródło: wyborcza.biz
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News