Od dzisiaj zmiana w Biedronce, na którą czekało wielu. Zakupy będą wyglądać inaczej

Od dzisiaj zmiana w Biedronce, na którą czekało wielu. Zakupy będą wyglądać inaczej Źródło: commons.wikimedia/henryk/borawski/

Biedronka wprowadza wielkie zmiany. Od 10 kwietnia wspominana sieć handlowa będzie bardziej przyjazna dla środowiska. Osoby, które starają się dbać o planetę będą bardzo zadowolone z tego powodu. Biedronka zmienia wiele rzeczy, które będą miały realny wpływ na nasze otoczenie.

Już od jakiegoś czasu modne stało się nie tylko bycie fit. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się "trend" na bycie bardziej eko. Konsumenci chętnie rezygnują z jednorazowych foliowych torebek. Wybierają produkty, które nie są pakowane w plastik i stawiają na te wyroby, które mają możliwość ponownego przetworzenia. Duże sieci sklepów handlowych coraz śmielej otwierają się na nowy trend i wprowadzają w swoich działaniach zmiany, które będą z nim zgodne. Jeden z popularniejszych sklepów, właśnie postanowił zrobić wielki krok naprzód. 

Biedronka staje się przyjazna środowisku 

Biedronka już w marcu zaczęła wprowadzać pewne zmiany. Materiały, z których dotychczas były wykonane patyczki higieniczne, zostały zmienione.  Ich miękkie końcówki od teraz są w pełni wykonane z bawełny, a ich uprzednio plastikowe patyczki - z papieru.  

Teraz sieć handlowa podjęła decyzję o wprowadzeniu kolejnych zmian, które korzystnie wpłyną na nasze środowisko. Producenci postanowili zastąpić jednorazowe, plastikowe reklamówki - ekotorbami. Zostały one wykonane aż w 80% z materiałów pochodzących właśnie z odzysku. Biedronka postarała się również o certyfikację Blue Angel. Dzięki biodegradowalnym torbom, klienci mogą całkowicie zrezygnować z wyboru "jednorazówek", dzięki czemu przyczynią się do ochrony środowiska.  

 

Zmiany nie tylko pod względem toreb 

Okazuje się, że Biedronka wprowadza zmiany nie, tylko jeśli chodzi o dostępne w sklepie torby na zakupy. Zastąpiona została również folia, która wykorzystywana była przy tabletkach do zmywarki. Od teraz jest ona całkowicie rozpuszczalna. Dzięki temu roczna ilość wytwarzania plastiku zmniejsza się aż o 1,1 tony. 

Biedronka zdecydowała się również całkowicie zrezygnować z plastikowych drobinek, które dotychczas występowały w produktach kosmetycznych. Mikrogranulki znajdowały swoje zastosowanie w pastach do zębów, peelingach, żelach do mycia, a także produktach do czyszczenia powierzchni. Od teraz występujące w nich drobinki będą wykonane w pełni ze składników naturalnych, które nie tylko nie będą szkodziły środowisku, ale i naszej skórze. Ta zmiana zachodzi jednak tylko i wyłącznie w produktach marki własnej Biedronki: Dentix, Cler czy Be Beauty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

 

Nie tylko zmiany dobrowolne, ale i zakazy 

Według Parlamentu Europejskiego do 2021 roku będzie obowiązywał zakaz sprzedaży produktów, które nie mają możliwości ponownego przetworzenia. Zakaz dotyczy między innymi: plastikowej zastawy stołowej, słomek do picia, rączki, na których umieszcza się balony, pojemniki do żywności.

Warto wspomnieć, że restauracje i bary, w przypadku naczyń, coraz częściej stawiają na jadalne miski czy talerze. Wykonane są one z otrębów.. Zaraz po zjedzeniu posiłku, można spokojnie zjeść również naczynie, na którym jedliśmy.  

Zmiany nadejdą również w produkcji butelek. Producenci otrzymali czas do 2029 roku, by osiągnąć 90% poziomu wytwarzania recyklingowych butelek. Mają one być produkowane przynajmniej w 25% z materiałów pochodzących z odzysku.  

Być może naszą planetę czeka jeszcze dogodna przyszłość i nie tylko pojedynczy producenci, ale wszyscy staną się bardziej eko. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za skandaliczne zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

 

Źródło: WIRTUALNEMEDIA

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News