Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię

Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię

Biedronka i inne znane sieci dostosowują ofertę i działanie sklepów do niedzieli z zakazem handlu. Polacy są podzieleni w tej kwestii, niemniej w jednej z sond na Facebooku dali jasno znać co myślą o zamykaniu sklepów w niedzielę. Jeden z inicjatorów zmian może poczuć się upokorzony.

Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan i inni spożywczy giganci zostali zmuszeni zmienić strategię w branży handlowej. Za sprawą tzw. niedzieli niehandlowych dziś możemy zrobić zakupy tylko w jeden taki dzień w miesiącu.

Biedronka kontra zakaz handlu. Internauci wypowiedzieli się w sprawie rządowego zakazu

O zakazie działania sklepów w niedziele wypowiedzieli się internauci Facebooka. W nie byle jakich okolicznościach - sondę w tym temacie ogłosił sam Piotr Duda, szef Niezależnego Związku Zawodowego "Solidarność", a więc jeden z głównych inicjatorów wolnych niedziel, które rodacy winni spędzać z rodzinami. Przynajmniej takie założenie przyświecało twórcom ustawy, która została przegłosowana w polskim parlamencie. Uwagę przykuwają wyniki sondy. Co prawda do ogłoszenia jej ostatecznych wyników zostało jeszcze 8 dni, ale jej wynik już dziś może zadziwiać. Piotr Duda zapytał polską społeczność Facebooka jak oceniają rządowe ograniczenie w handlu. Takiej dysproporcji jednak nie mógł się spodziewać. Wystarczy zagłosować, by poznać bieżący wynik sondy. Ten nie pozostawia złudzeń - aż 80 procent głosujących (ponad 41 tysięcy) źle ocenia skutki ograniczenia w handlu. Jedynie co piąty (ok. 11 tys.) zaznaczył odpowiedź "tak", oznaczającą, że rządowa inicjatywa jest zasadna. Jakże wymierne są w tej sprawie komentarze pod sondą. Polscy użytkownicy Facebooka twardo rozprawiają się z ustawą rządu PiS, zarzucając sporo samemu szefowi "Solidarności". - Bez obrazy panie Duda, ale wyniki chyba o czymś świadczą. Tak się kończy, gdy rząd wie lepiej co jest lepsze dla obywateli - czytamy. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Negatywnie. Politycy myślą, że jak Niemcy czy Holandia to bogaty kraj to można zrobić zakaz handlu, dzięki któremu też będziemy bogatsi? Szwecja i Dania również są wysoko rozwiniętymi krajami (w dodatku droższymi niż Zachód, w końcu to Skandynawia), a sklepy w niedzielę są otwarte. Jak widać, tu chodzi o coś zupełnie innego niż o kasę - czytamy w inny z komentarzy. Z trudem przebija się głos poparcia dla niedzielnego zakazu. - Oceniam bardzo pozytywnie, w niedzielę powinny być pozamykane wszystkie galerie handlowe, markety etc. - odnajdujemy w gąszczu krytycznych komentarzy. screen FacebookZOBACZ TAKŻE:
  1. Wreszcie! Lidl znalazł sposób, jak spektakularnie obejść zakaz handlu, Kaczyński wpadnie w furię
  2. Założyciel Biedronki otworzy swoje sklepy w każdą niedzielę! Ominie zakaz handlu
  3. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  4. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News