Biedronka jest niezwykle popularną siecią supermarketów, w których zjawiają się codziennie tysiące klientów. Niestety jeden ze sklepów stał się celem zuchwałego ataku złodziei, którzy pokusili się o kradzież pieniędzy z bankomatu. Wciąż nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za ten napad.

Biedronka przyciąga Polaków licznymi promocjami, które są często dopasowywane sezonowo lub tematycznie. W sieci sklepów można także znaleźć produkty, które proponuje się klientom w tematycznych tygodniach. Niskie ceny i szeroki asortyment zapewniają supermarketom ogromne rzesze wiernych konsumentów, którzy robią w nich codzienne zakupy.

Biedronka stała się obiektem napadu. Co próbowali ukraść sprawcy?

Tłumy zjawiające się każdego dnia w Biedronkach przyciągają także niestety złodziei. Do mediów dotarły właśnie informacje o próbie kradzieży, do której doszło w supermarkecie sieci w Babimoście (województwo lubuskie).

W nocy z 11 na 12 listopada tego roku nieznani dotąd sprawcy wysadzili bankomat, znajdujący się w sklepie, używając do tego gazu. Jak zapewniają policjanci, jest to znana i często stosowana przez złodziei metoda na rozrywanie podobnych urządzeń.

Dziennikarze nie dowiedzieli się jeszcze, czy kradzież się powiodła i czy sprawcom udało się zabrać znajdujące się w maszynie pieniądze. Na miejscu zdarzenia już po krótkiej chwili pojawiły się służby, które rozpoczęły pilne poszukiwania sprawców. Ich tożsamość nie została wciąż oficjalnie ujawniona. Nie wiemy także, ile osób brało udział w napadzie.

Złodzieje wybrali „taktyczną” datę? Opinia publiczna nie ma wątpliwości

Jak sugerują internauci, złodzieje chcieli zapewne wykorzystać oczywisty brak personelu wewnątrz sklepu. Uderzyli bowiem w noc między dwoma ustawowo wolnymi od pracy dniami – 11 i 12 listopada, w które supermarkety sieci są po prostu zamknięte, a pracownicy nie pojawiają się na wytyczonych zmianach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Świat według Kiepskich": Szokujące wyznania gwiazd serialu. Ich ciche dramaty

Przypomnijmy, że w przeszłości dochodziło już do podobnych, naprawdę zaskakujących napadów na bankomaty przy Biedronkach, o których informowały już pilnie polskie media. We wrześniu tego roku złodzieje próbowali obrabować maszynę w Małomicach, Kożuchowie, Bolesławcu oraz Świeradowie-Zdroju.

Jak więc widać, sklepy sieci są bardzo popularnym celem dla licznych sprawców, których przyciąga zapewne doskonale znany fakt, iż z urządzenia każdego dnia korzystają dziesiątki lub nawet setki klientów, decydujących się na zakupy w danym markecie. Miejscowa opinia publiczna oczekuje więc obecnie na ujawnienie szczegółów niecodziennego zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okrutny nałóg zaatakował gwiazdora Polsatu! Krystyna Janda zdecydowała się pomóc
  2. Znaki zodiaku i bohaterowie bajek. Do kogo jesteś najbardziej podobny?
  3. Czy szpitale są na to gotowe?! Mocno zaraźliwa superbakteria zaatakowała w polskim mieście
  4. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?
  5. Czegoś takiego nie było nigdy w historii! Widzowie Twoja Twarz Brzmi Znajomo nie mogą uwierzyć

Czy robisz zakupy w Biedronce?

Loading ... Loading ...

Wiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!

ŹRÓDŁOgazetalubuska.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.