Lidl i Biedronka zdruzgotane. Nowa sieć sklepów zatrzęsła krajem, wszyscy będą tam kupować

Lidl i Biedronka zdruzgotane. Nowa sieć sklepów zatrzęsła krajem, wszyscy będą tam kupować

Lidl i Biedronka to dwa potężne dyskonty, które swoją polityką sprzedażową całkowicie zmiażdżyły przeciwników. Aby z nimi konkurować trzeba mieć potężne zaplecze, co wydaje się prawie niemożliwe do realizacji. Czy aby na pewno?

Lidl i Biedronka przyciągają nieustannie rzeszę klientów i aktualnie konkuruje właściwie tylko z jedną marką - z Lidlem. Poza Lidlem bowiem Biedronka praktycznie nie ma sobie równych. W ostatnim czasie obu markom lekko się dostało. Wszystko za sprawą wolnych niedziel handlowych, które ustawowo wprowadził w polskie realia PiS. Czy w tej sytuacji pojawiła się alternatywa, która miałaby przyciągnąć niezadowolonych z sytuacji Polaków? Okazuje się, że tak. Jest nią "O! Shop", czyli marka stworzona przez Orlen, którą prężnie rozwijają od roku 2017:

Lidl i Biedronka zamknięte? Chodźmy na stację benzynową!

- Zależy nam, żeby klient wiedział, że podczas podróży zawsze będzie miał po drodze stację ORLEN, na której dostanie nie tylko paliwo, kawę czy hot doga, ale także inne niezbędne produkty. I co ważne, produkty te będzie identyfikował z ORLENEM i mając do wyboru kilka marek danego produktu sięgnie właśnie po tę oznaczoną logiem O! – opowiada Rafał Pasieka (dyr. wykonawczy ds. marketingu PKN ORLEN). Polacy powoli przyzwyczajają się do zaistniałej sytuacji. Według prognoz niedziela wolna od handlu, co w praktyce oznacza właśnie zamkniętą Biedronkę lub Lidla, nie zmienia im już zbytnio sytuacji. Nie wpływa też na ilość produktów spożywczych, w które zaopatrują się Polacy, ci bowiem znaleźli alternatywne miejsca zakupów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Masowe zakupy w nowej sieci już niebawem

Skoro w niedzielę sklepy są zamknięte należy udać się na stację benzynową lub opierające się zakazowi mniejsze sklepy. To praktyka znana nie od dziś. Szczególnie podczas imprez, gdzie często zbyt szybko kończy się pewna lubiana substancja, ale tylko stacja benzynowa jest jeszcze otwarta. Teraz ma być tylko lepiej, bo o ile kiedyś można było się zaopatrzyć w kilka niezbędnych produktów w znacznie podwyższonej cenie, tym samym robiąc małe zakupy 'do poniedziałku', tak teraz będzie można znaleźć tam znacznie poszerzony asortyment i zrobić normalne zakupy na cały tydzień. To bez wątpienia zrewolucjonizuje polski rynek. Według tego, co możemy przeczytać na stronie "Orlenu": - W Polsce oraz rynkach ościennych dynamicznie rozwijany jest nowoczesny koncept sklepu pod marką O!Shop. Obecnie funkcjonuje już blisko 130 takich placówek - czytamy. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  2. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  3. Wyciekła wielka tajemnica Edyty Górniak. Będziecie zaskoczeni
  4. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Sumy wbijają w fotel
  5. Jutro jest ten dzień! Będzie oblężenie Lidla
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News