Biedronka da 10 mln zł polskim seniorom. Wiemy, jak dołączyć do programu

Biedronka da 10 mln zł polskim seniorom. Wiemy, jak dołączyć do programu Źródło: Pikio.pl

Biedronka znów wesprze polskich seniorów. Potentat w branży spożywczej przygotuje wespół z Caritasem nowy program lojalnościowy, skierowany w stronę Polaków powyżej 60 roku życia, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialno-ekonomicznej. Na poczet ubogich trafią miliony złotych!

Biedronka wsłuchuje się w potrzeby rosnącej grupy seniorów. Sieć dyskontów już w poprzednim roku zadeklarowała chęć częstszego zatrudniania seniorów, również w wymiarze niepełnego etatu. Dla starszych Polaków jest to interesująca możliwość dorobienia do emerytury.

Biedronka znów wspiera seniorów. 10 milionów złotych wsparcia na zakupy

Dziś sieć znów robi ukłon w stronę seniorów. Tym razem Biedronka zdecydowała, że ponownie zaangażuje się w program lojalnościowy, którego beneficjentami będą starsi i mniej zamożni Polacy. 

"Super Express" poinformował, że sieć wystartuje z akcją wspierającą seniorów już w tym roku. Czytamy, że aż 6,6 tysiąca seniorów po "sześćdziesiątce", znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, może liczyć na rabaty w kwocie 150 złotych miesięcznie. Zniżki będą liczone na specjalnej karcie przedpłaconej „Na codzienne zakupy” przez kolejne 10 miesięcy! Podliczając cały budżet tej inicjatywy - Biedronka przeznaczy na wsparcie ubogich Polaków blisko 10 mln zł!

To tyle samo, co w pierwszej inicjatywie edycji, która miała miejsce przed rokiem. Kontynuacja przedsięwzięcia jest dowodem, że w rosnącej z roku na rok grupie seniorów nie brakuje ludzi biednych. W akcji biorą udział osoby z niepełnosprawnością, mieszkające samotnie. Nad kryteriami naboru czuwają diecezjalne oddziały Caritas Polska.

Jak Biedronka tłumaczy zaangażowanie marki w akcję?

- Liczba osób starszych w naszym społeczeństwie stale się powiększa. Często skarżą się oni na swoją sytuację materialną i na to, że nie stać ich na realizację podstawowych potrzeb. Zależy nam, aby seniorzy żyli w większym poczuciu bezpieczeństwa. 150 zł co miesiąc na zakupy w Biedronce pozwala znacząco podnieść jakość życia tych osób – powiedziała "Super Expressowi" Katarzyna Scheer, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w sieci sklepów Biedronka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W pierwszej edycji pomocą "zakupową" Biedronki i Caritasu zostało objętych ponad 5,3 tys. Polaków. Jak inicjatywę rozumie drugi z organizatorów akcji?

- Seniorzy sami decydują, jakie artykuły chcą kupić i bardzo sobie to cenią. Udział w naszym programie pozwala im też przeznaczyć emeryturę czy rentę na inne potrzeby – podkreślił ksiądz Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska w rozmowie z tabloidem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Julia Wieniawa pokazała się w bikini! Zemdlejecie z wrażenia. Ma IDEALNE ciało!
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News