Niezawodny sposób, aby się ich pozbyć. Azjatyckie biedronki uprzykrzają Polakom życie, ich ugryzienie ma straszne konsekwencje

Niezawodny sposób, aby się ich pozbyć. Azjatyckie biedronki uprzykrzają Polakom życie, ich ugryzienie ma straszne konsekwencje Źródło: youtube.com/onet

Biedronka azjatycka staje się prawdziwą plagą polskich domów. Robaki, szukając schronienia przed zimą, wdzierają się do domów i wiją sobie gniazda. Jak się okazuje, ich ukąszenie może być bardzo ryzykowne. Aby pozbyć się nieproszonych gości z naszego domu powinniśmy użyć prostego, ale niezawodnego sposobu.

Biedronka azjatycka coraz częściej w polskich domach. Specjaliści do spraw owadów alarmują, że sympatycznie wyglądające robaki mogą być bardzo niebezpieczne i stać się szkodnikami, których działalność może być bardzo niefortunna dla tysięcy Polaków. Ekspert przedstawił ryzyko ukąszenia przez biedronkę, a także wskazał, jak należy się jej pozbywać.

Biedronka może przenosić choroby. Ekspert alarmuje w sprawie inwazji robactwa

Według profesora Bernarda Stańca, kierownika Katedry Zoologii i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, inwazja biedronki azjatyckiej może być bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Mało kto o tym wie, ale ta odmiana popularnego owada kąsi, a wraz z ukąszeniami przenosi choroby oraz niezwykle inwazyjne alergeny, które mogą powodować astmę, silną alergię czy pokrzywkę.

- To szereg toksyn, nagromadzonych z ciał swoich ofiar, czyli z mszyc i innych owadów, którymi biedronka się odżywia. Substancje alergogenne dla ludzi - mówi.

Poglądy Stańca potwierdza inna ze specjalistek, Agnieszka Woś. Lekarz weterynarii zwraca uwagę, że ugryzienie biedronki azjatyckiej może być wyjątkowo niebezpieczne dla domowych zwierząt.

- W skrajnym przypadku u zwierząt wrażliwych mogą doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. Ugryzienia są podobne do tych po meszkach, czyli lekko zaczerwienione i lekko obrzęknięte, bolesne miejsca - wyjaśnia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak pozbyć się szkodnika?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, czy właściwym rozwiązaniem jest użycie chemikaliów bądź wezwania ekipy dezynfekcyjnej do ubicia owada. Sprawa nie jest tak łatwa, ponieważ ten rodzaj biedronki w dużym stopniu uodpornił się od działania toksyn. Metoda na likwidację szkodnika jest o wiele prostsza.

Dzisiaj grzeje: 1. Kaja Godek chce ponad 3 lat WIĘZIENIA dla nauczycieli. Skandaliczne oskarżenia działaczki
2. Dostrzegł w parku mężczyznę z niepełnosprawnym psem. Kiedy zobaczył, co z nim robi, od razu sięgnął po telefon

Aby pozbyć się nieproszonych gości, należy unikać otwierania okien i drzwi na oścież. Warto spryskać obramowania szyb i balkony mentolem albo kamforą. Są to zapachy, które odstraszają szkodnika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 200 tys. Polaków wyleci NA BRUK! Ty także możesz
  2. Nie żyje legendarny aktor. Kochały go miliony
  3. Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze
  4. Nieoczekiwane wiadomości o córce Anny Przybylskiej. Jej ojciec podjął kluczową decyzję
  5. Wielu Polaków było wstrząśniętych jej walką o życie. Niestety 5-letnia Hania nie żyje

Źródło: Super Express

Następny artykuł