Planujesz zakupy w Biedronce? Lepiej uważaj, bo możesz dostać bardzo wysoki mandat

Planujesz zakupy w Biedronce? Lepiej uważaj, bo możesz dostać bardzo wysoki mandat Źródło: youtube.com/ Biznes

Wizyta w sklepie Biedronka może nas kosztować mandat? Sieć, która postanowiła walczyć z kierowcami zastawiającymi miejsca parkingowe dla klientów sklepu, wpadła na kontrowersyjne rozwiązanie problemu. Najbardziej mogą ucierpieć jednak na tym sami klienci.

Biedronka postanowiła walczyć z kierowcami, którzy zastawiają miejsca parkingowe dla klientów, wykorzystując parkingi sieci jako miejsce pozostawiania swojego samochodu na dłuższy czas. Na terenie części sklepów należących do Geronimo Martins pojawiły się parkometry, z których trzeba skorzystać, zanim przystąpi się do zakupów. Sami zarządcy parkingów wykorzystują je jednak w sposób, który może kosztować zwykłych klientów fortunę. Te mandaty to duża przesada.

Biedronka walczy z kierowcami kosztem klientów. Kontrowersyjne rozwiązanie sieci

Od kiedy na terenie niektórych Biedronek pojawiły się parkometry, sprawa parkowania pod sklepami jest uporczywa nawet dla klientów sieci. Mimo że osoby robiące zakupy w sklepie mają pozwolenie na pozostawienie pojazdu na 90 minut, to i tak niekiedy zdarza się im płacić mandaty. Wszystko przez strażników parkingowych, którzy interpretują regulamin tak, aby wręczyć wezwanie do zapłaty na kwotę 150 złotych.

Wszystko przez pewną lukę. Jeśli jesteśmy klientem sieci, musimy pobrać bilet, który będzie potwierdzał, że idziemy zrobić zakupy. Problem w tym, że same tereny parkingów są dość duże i często zdarza się, że kontroler wychodzi spisać mandat wtedy, gdy jeszcze po dokument potwierdzający nasze prawo do korzystania z tej przestrzeni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sieć umywa ręce

Co na to wszystko Biedronka, która wpadła na ten kontrowersyjny sposób? Pracownicy sieci zdają się umywać ręce od odpowiedzialności i proszą o kontakt z zarządcami parkingów. Z kolei zarządcy powołują się na regulamin, mówiący o tym, że można wystawiać mandaty w momencie, w którym nie zauważy się biletu.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Ta sytuacja budzi wielkie emocje wśród prawników, którzy otrzymują zgłoszenia w tej sprawie od swoich klientów. Bez wątpienia wiele osób obawia się, że oprócz rachunku wystawionego przy kasie, będą musieli płacić również znaczne kwoty mandatów, choć tak naprawdę nie zrobili nic złego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS zapowiedział OLBRZYMIE zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługo
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. Planujesz zakupy w Biedronce? Lepiej uważaj, bo możesz dostać bardzo wysoki mandat
  4. Słowa Rydzyka o grzechu odbiły się już echem w całej Polsce. Teraz to dopiero dolał oliwy do ognia
  5. 2 miesiące po tragedii Agnieszka Woźniak-Starak szczerze o śmierci męża. Jej słowa rozdzierają serce

źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News