Silnie rakotwórcza substancja w hitowych produktach Biedronki. Będzie afera!

Silnie rakotwórcza substancja w hitowych produktach Biedronki. Będzie afera! Źródło: .

Biedronka jest tanim dyskontem, w którym w produkty spożywcze zaopatruje się miliony Polaków. Sieć od dłuższego czasu prowadzi wyścig o klienta ze swoim największym konkurentem, którym jest Lidl. W związku z tym sanepid ma ręce pełne roboty. Jeśli ma być tanio, taniej niż u konkurencji, to jakość produktów może kuleć. Okazuje się, że w hitowych produktach sieci znajduje się silnie rakotwórcza substancja.

Biedronka i Lidl to sieci, którym często przytrafiają się wpadki. Co chwila wybuchają afery. W produktach oferowanych przez największe dyskonty znajdowano robactwo, groźne przedmioty, wykrywano nadmiar chemii w warzywach, czy bakterie.

Biedronka i Lidl w ogniu krytyki

Nowotwór jest chorobą cywilizacyjną. Zdaniem niektórych ekspertów fakt, że coraz więcej osób umiera na raka jest związany z nowoczesnym masowym procesem produkcji żywności. Przyczyn oczywiście jest wiele. Jednak kiedyś, gdy jedzenie było przygotowywane w tradycyjny sposób nie stosowano tak zwanych "ulepszaczy".

Zgodnie z najnowszym raportem sporządzonym przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności najbardziej rakotwórczym olejem dostępnym na rynku jest olej palmowy. Analogiczne badanie przeprowadziła również WHO i doszła do takich samych wniosków. Internauci alarmują, że pieczywo wypiekane przez piekarnie dyskontów Biedronka oraz Lidl niestety zawierają wyżej wspomniany szkodliwy olej palmowy. Użytkownicy portalu Wykop znani są z ujawniania licznych afer. To z tej witryny dowiadujemy się o zagrożeniu.

- Uwaga na produkty z piekarni i Lidla oraz Biedronki. W szczególności chodzi o słodkie przekąski typu donuts, pączki, czy rożnego rodzaju drożdżówki – trzeba uważać też na „minie pizze” paszteciki oraz hot dogi. W wielu z nich znajduję się olej/tłuszcz palmowy - napisał jeden z użytkowników portalu Wykop.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Słychać też głosy, że Biedronka ma w swojej ofercie całą paletę słodkich wypieków zawierających olej palmowy. Mają należeć do nich wszelkie donutsy, jagodzianki, drożdżówki z serem, gniazdka wiedeńskie, Pao de deus, pączki duet, czy pączki z marmoladą. Być może nagłośnienie przez internautów problemu sprawi, że Biedronka oraz Lidl zaprzestaną stosować olej palmowy. Klienci oczekują bowiem zdrowej żywności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tego nikt nie spodziewał się po Henryce Krzywonos. Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się ile dzieci adoptowała legenda Solidarności. Więcej niż palców u obu rąk!
  2. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News