PiS zrzuca nieoczekiwaną bombę na Biedronkę i Lidla. Wasze portfele aż zawyją z bólu, będziecie wściekli

PiS zrzuca nieoczekiwaną bombę na Biedronkę i Lidla. Wasze portfele aż zawyją z bólu, będziecie wściekli Źródło: .

Biedronka i Lidl będą musiały zrobić coś, czego klienci w życiu by nie chcieli. Będzie obowiązywać prawo: "płać i płacz", a wszystko przez politykę PiS. Polacy będą szatańsko wściekli.

Biedronka, Lidl, Auchan oraz inne dyskonty oraz sklepy wielkopowierzchniowe starają się utrzymać niskie ceny pomimo tego, że cena jedzenia sukcesywnie od kilku lat rośnie. Teraz będzie jednak jeszcze gorzej.

Biedronka wraz z innymi sklepami uporać się musi z bombą spuszczoną przez PiS

Wzrost cen jedzenia nie został bez znaczenia dla Polaków. Wielu mieszkańców kraju zauważyło, że "spożywka" zdrożała, a w ostatnim czasie zdaniem ekspertów może to być wina rozdawnictwa 500 plus. Inflacja powoli boleśnie doświadcza Polaków oraz ich portfele. 

Skoro wzrastają ceny jedzenia, nawet na bazarkach i w lokalnych sklepach, a w dyskontach utrzymują się na stałym poziomie, który jeszcze jest akceptowalny, nie dziwi fakt, że większość Polaków uwielbia właśnie tam robić zakupy. Skoro te wielkie sieci sklepów zaliczają dzień w dzień ogromne przychody, rząd wpadł na pomysł, by nałożyć na nie dodatkowy podatek. 

Zamiast zakupowej przyjemności, będzie nas czekać liczenie się z każdym groszem

PiS planuje już niedługo, bo od 1 września, wprowadzić podatek od przychodów ze sprzedaży. Planowano wprowadzić go w życie dopiero na początku przyszłego roku, ale niestety już na jesień nasze portfele staną się bardziej puste. Chodzi o to, że owszem -Biedronka, Lidl i inne sklepy płacą podatki, ale płacą je z góry, a dopiero potem planują, jak rozłożyć podwyżki na produktach, by straty zostały im zwrócone w marży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 Z tytułu nowego podatku, do budżetu ma wpłynąć dodatkowe 2 miliardy złotych. To sporo, jednak to nadal kropla w morzu potrzeb po zapowiedzeniu wprowadzenia nowych programów socjalnych. Dodatkowo nie tylko jedzenie mocno uderzy w nasze portfele - planowana jest również spora podwyżka prądu. Odmrożenie cen spowoduje zwiększenie rachunków nawet o kilkanaście złotych w gospodarstwie domowym, co z pewnością boleśnie wszyscy odczujemy. .

- Żeby zapłacić podatek musi być zysk. To może odbić się na cenach. Liczymy na to, że uda się obronić naszą rację, że podatek stanowi pomoc państwa i jest dyskryminujący dla dużych sieci - wyznała Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. informacji o rozwodzie Kate i Williama
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Anja Rubik przyszła na imprezę Vogue z całkiem nagimi piersiami. Tak, CAŁKIEM nagimi

Źródło: Bezprawnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News