Prezydent Słupska Robert Biedroń ostro skrytykował projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Twierdzi, że premier Beata Szydło oszukała Polaków.

Sejm nie poparł wniosku opozycji o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu stosunkiem 226 do 183 (wstrzymało się pięciu posłów). Skierowano ją zatem do konsultacji – do trzech Komisji: infrastruktury, samorządu regionalnego oraz polityki regionalnej.

Kłamstwo szefowej polskiego rządu dotyczy jej słów, w których stwierdziła, iż ustawę konsultowano z samorządowcami. Robert Biedroń twierdzi co innego. Mówi on, że ustawa to projekt poselski i nikt go z samorządami nie konsultował. Zapytuje też, gdzie podziało się 15 miliardów złotych, które miano wykorzystać na remont dróg.

– Gdyby pani premier zapytała nas, samorządowców, czego my naprawdę potrzebujemy, to oczywiście, że potrzebujemy remontu dróg, ale już dzisiaj umówiliśmy się, że krajowy fundusz drogowy, te 35 miliardów złotych, które w 2016 roku miały być przeznaczone na drogi, powinien być w całości na nie przeznaczony. A przeznaczono tylko 20 miliardów. Co się stało z pozostałymi 15 miliardami złotych? Te 15 miliardów gdzieś się rozpłynęło – sprawę komentuje Robert Biedroń.

źródło: msn.com

...

Zobacz również