Zapukali o świcie. Pierwszy zatrzymany po wydarzeniach w Białymstoku

Zapukali o świcie. Pierwszy zatrzymany po wydarzeniach w Białymstoku Źródło: .

Białystok stał się miejscem skandalicznego napadu narodowców na uczestników marszu równości. Policja zaczęła już działać w tej sprawie. Dowiedzieliśmy się, że doszło do pierwszego zatrzymania.

Białystok był w ostatnich dniach miejscem przerażających wydarzeń z marszu równości, podczas którego doszło do wielu skandalicznych incydentów. Dowiedzieliśmy się wówczas, że narodowcy napadli na uczestników zgromadzenia publicznego, stosując przemoc wobec wielu z nich. Nagrania z zajścia są licznie udostępniane w internecie, a niektórzy wprost nie mogą uwierzyć w to, jak agresywnie mogli zachowywać się ludzie.

Dziś dowiedzieliśmy się, że policja postanowiła przejść do czynów i postawiła na jak najszybsze zatrzymanie uczestników zajść, których udało się zidentyfikować. Wobec liczby nagrań trudno oczekiwać, że wielu napastników będzie mogło cieszyć się anonimowością. Kolejne zatrzymania są niemal pewne, więc w najbliższym czasie zapewne będziemy mogli usłyszeć o kolejnych działaniach. Na razie zatrzymano pierwszego ze sprawców napaści.

Białystok spotkał się z wielką agresją

Na jednym z nagrań widać, jak pewien mężczyzna kopie znacznie młodszego od siebie uczestnika marszu, który nie zamierza odpowiadać agresją, lecz ucieka przed atakującym go człowiekiem. Atakujący nie był zamaskowany, dzięki czemu bardzo szybko udało się go odnaleźć. Policja zadziałała bardzo szybko i udało jej się zebrac wiele informacji na temat sprawy.

Dowiedzieliśmy się, że poszkodowany miał 14 lat, a na skutek ataku fizycznego złamał obojczyk. Młody mieszkaniec Białegostoku potrzebował pomocy medycznej, w związku z czym trafił do szpitala. Policja zdołała zidentyfikować sprawcę ataku. Jest nim 24-letni białostoczanin, który został zatrzymany dziś z samego rana. Funkcjonariusze weszli do jego mieszkania o świcie.

Białystok nie spotkał się dotąd z takim skandalem

Policjanci przekonują, że to nie koniec zatrzymań. Według danych podanych przez służby udało się już zidentyfikować blisko 100 mężczyzn, którzy popełnili różne wykroczenia, za co niebawem czekają ich bardzo wysokie kary. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejnych zatrzymań możemy więc spodziewać się już w ciągu najbliższych dni. Pozostaje nam docenić policję za to, że udało jej się zadziałać tak szybko i w błyskawiczny sposób zidentyfikować przestępców. Białystok długo nie zapomni o wydarzeniach z 20 lipca.

  1. Matka skrzywdziła córkę w najgorszy możliwy sposób. Zniszczyła jej życie. Poziom waszego zażenowania sięgnie zenitu
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  3. Kierowca Ubera nie zabrał pasażerów z tęczową flagą. "Zaczyna się segregacja"
  4. Powstaniec Warszawski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego. "Fabrykuje się historię. To są kłamstwa za kłamstwami"
  5. 30 dzieci trafiło do szpitala. Chwile grozy na wakacyjnej kolonii
  6. Wiadomo, ile Kasia Cichopek zarabia w "M jak miłość". Tego mało kto się spodziewał

Źródło: naTemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu