Prezydent Białorusi proponuje zbliżenie z Polską. Łukaszenka na spotkaniu z ministrem Morawieckim przekonywał, że nasz kraj jest najbliższym sąsiadem Białorusi i warto powalczyć o współpracę. 

Prezydent Białorusi przypomniał, że Polska poróżniła się z jego krajem w kwestiach politycznych, ale w sferze gospodarczej jest szansa na zbudowanie trwałej i korzystnej dla obu stron relacji.

W przeciwieństwie do kontaktów politycznych, nie utraciliśmy naszych relacji gospodarczych. Ale mimo to, współpracę tę trzeba zwiększać. Jeżeli liczymy na bardziej bliskie relacje z naszą najbliższą sąsiadką, musimy stworzyć fundament tych relacji. Fundamentem tym może być tylko gospodarka – mówił Łukaszenka.

Jest szansa na bliższe relacje z Białorusią. W kraju Łukaszenki pierwszy raz od sześciu lat pojawił się znaczący polityk jednego z unijnych państw. Prezydent przekonuje, że jest otwarty na bliską współpracę, a zalążkiem ścisłej relacji powinny być polsko-białoruskie przedsiębiorstwa, które uzyskają wsparcie jego kraju.

Minister Morawiecki również zadeklarował, że Polska jest gotowa rozmawiać o bliższej współpracy gospodarczej.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: rp.pl

 

...

Zobacz również