Telewizja publiczna udowodniła już niejednokrotnie, że wcale nie jest bezstronna. Mowa szczególnie o wydaniach programów informacyjnych, które w powszechnej opinii aż ociekają nierzetelnością i są jednostronne do bólu. Kolejne rekordy pobijają w tym tytuły materiałów w Wiadomościach TVP i serwisach informacyjnych TVP Info. Liderzy Nowoczesnej i PO właśnie się dogadali, czego skomentowania nie mogła sobie odpuścić publiczna.

Partia Ryszarda Petru całkowicie zmieniła zdanie i postanowiła ramię w ramię iść z Platformą Obywatelską po władzę. Liderzy obu formacji dogadali się w kwestii kandydatury polityka, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta Warszawy. Nowoczesna zrezygnowała z wystawiania własnego człowieka i postanowiła poprzeć Rafała Trzaskowskiego z PO. To z pewnością duży krok w celu umocnienia opozycji.

– Nie pozwolimy, nie oddamy naszego ukochanego miasta w ręce Prawa i Sprawiedliwości – mówił podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Dogadali się przeciwko władzy

Podczas konferencji prasowej pojawił się także Paweł Rabiej, którego dotąd Nowoczesna zamierzała wystawić w wyścigu o fotel prezydenta. Już wiadomo, że Rabiej wystartuje z Trzaskowskim w wyborach razem. Polityk Nowoczesnej będzie pełnił funkcję wiceprezydenta, jeśli koalicja Nowoczesna – Platforma Obywatelska zgarnie prezydenturę w stolicy.

Taka współpraca to jednak dopiero początek większego sojuszu, jak zapowiedzieli politycy. Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru zamierzają w podobny sposób walczyć o fotele prezydentów innych polskich miast. Chodzi im szczególnie o strategiczne miasta – stolice województw zwłaszcza.

TVP nie mogło sobie odpuścić

Takiej okazji do wyszydzania opozycji nie mogło przepuścić TVP. Publiczna skorzystała oczywiście ze sposobności i postarała się ugodzić w opozycję jak najmocniej. Pod relacją z konferencji, gdy przemawiał Rafał Trzaskowski, pojawił się więc pasek informacyjny z napisem: „Schetyna i Petru próbują ratować twarz po blamażu totalnej opozycji podczas debaty o sądach”.

Kiedy akcja przeniosła się do studia TVP Info, gdzie oczywiście opozycjoniści byli przedstawiani jedynie w negatywnym świetle, tekst na pasku brzmiał już: „Kapitulacja Ryszarda Petru – Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy”.

źródło: twitter.com/EdytaKazikowska
źródło: twitter.com/Cytadela_WN

źródło: tvn24.pl

Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia


Te zdjęcia Putina wywołają uśmiech na twojej twarzy!

...

Zobacz również