Bezcenna reakcja TVP. PO i Nowoczesna się dogadali, a publiczna...

Bezcenna reakcja TVP. PO i Nowoczesna się dogadali, a publiczna...

Telewizja publiczna udowodniła już niejednokrotnie, że wcale nie jest bezstronna. Mowa szczególnie o wydaniach programów informacyjnych, które w powszechnej opinii aż ociekają nierzetelnością i są jednostronne do bólu. Kolejne rekordy pobijają w tym tytuły materiałów w Wiadomościach TVP i serwisach informacyjnych TVP Info. Liderzy Nowoczesnej i PO właśnie się dogadali, czego skomentowania nie mogła sobie odpuścić publiczna.

Partia Ryszarda Petru całkowicie zmieniła zdanie i postanowiła ramię w ramię iść z Platformą Obywatelską po władzę. Liderzy obu formacji dogadali się w kwestii kandydatury polityka, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta Warszawy. Nowoczesna zrezygnowała z wystawiania własnego człowieka i postanowiła poprzeć Rafała Trzaskowskiego z PO. To z pewnością duży krok w celu umocnienia opozycji. - Nie pozwolimy, nie oddamy naszego ukochanego miasta w ręce Prawa i Sprawiedliwości - mówił podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Dogadali się przeciwko władzy

Podczas konferencji prasowej pojawił się także Paweł Rabiej, którego dotąd Nowoczesna zamierzała wystawić w wyścigu o fotel prezydenta. Już wiadomo, że Rabiej wystartuje z Trzaskowskim w wyborach razem. Polityk Nowoczesnej będzie pełnił funkcję wiceprezydenta, jeśli koalicja Nowoczesna - Platforma Obywatelska zgarnie prezydenturę w stolicy. Taka współpraca to jednak dopiero początek większego sojuszu, jak zapowiedzieli politycy. Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru zamierzają w podobny sposób walczyć o fotele prezydentów innych polskich miast. Chodzi im szczególnie o strategiczne miasta - stolice województw zwłaszcza.

TVP nie mogło sobie odpuścić

Takiej okazji do wyszydzania opozycji nie mogło przepuścić TVP. Publiczna skorzystała oczywiście ze sposobności i postarała się ugodzić w opozycję jak najmocniej. Pod relacją z konferencji, gdy przemawiał Rafał Trzaskowski, pojawił się więc pasek informacyjny z napisem: "Schetyna i Petru próbują ratować twarz po blamażu totalnej opozycji podczas debaty o sądach". Kiedy akcja przeniosła się do studia TVP Info, gdzie oczywiście opozycjoniści byli przedstawiani jedynie w negatywnym świetle, tekst na pasku brzmiał już: "Kapitulacja Ryszarda Petru - Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy". źródło: twitter.com/EdytaKazikowska źródło: twitter.com/Cytadela_WN źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News