Czekaliśmy 5 lat. Benedykt XVI ujawnił czemu naprawdę abdykował, koniec kłamstw

Czekaliśmy 5 lat. Benedykt XVI ujawnił czemu naprawdę abdykował, koniec kłamstw Źródło: fot. crossroadsinitiative.com

Benedykt XVI abdykował już ponad 5 lat temu. Dziś jest rocznica wyboru jego następcy. To pierwszy taki przypadek od ponad 600 lat, wywołał zatem ogromne emocje. Do dziś abdykacja owiana jest tajemnicą i wiąże się z nią wiele sekretów. Papież-emeryt sam wyjaśnia jej przyczyny.

Emerytowany biskup Rzymu ma już prawie 91 lat. Jest coraz słabszym człowiekiem i sam otwarcie mówi, że już niebawem spodziewa się śmierci. Jednak to nie teraźniejszość, ale wydarzenia sprzed 5 lat wzbudzają najwięcej emocji. Były papież przerwał milczenie i ujawnił przyczyny swojej abdykacji.

Benedykt XVI ujawnia: Abdykowałem, bo...

Wśród przyczyn abdykacji głowy Kościoła wiele osób doszukiwało się różnych rzeczy. Część mediów mówiła o naciskach ze strony przedstawicieli islamu i judaizmu. Inni sugerowali polityczne rozgrywki w kurii rzymskiej. Część osób podkreślała starszy wiek papieża i stwierdzała, że to właśnie osłabienie (które papież podawał na początku jako przyczynę) jest głównym powodem rezygnacji z Tronu Piotrowego. Doszukiwano się spisku i gróźb. Papież ucina wszystkie te spekulacje i wprost wyjaśnia co było przyczyną. A raczej - jakie były przyczyny, bo sam mówi, że było ich wiele. Wśród nich na początku mówi o słabnięciu i coraz poważniejszym wieku. Jedną z bezpośrednich przyczyn rezygnacji Benedykta XVI były zbliżające się wówczas Światowe Dni Młodzieży w Rio. - Program Dni, który wyznaczył jeszcze Jan Paweł II wymagał fizycznej obecności papieża. W grę nie wchodziły połączenie telewizyjne czy inne formy obecności za pomocą nowoczesnych technologii - mówi Benedykt XVI.

Światowe Dni Młodzieży to nie wszystko.

Tymczasem ówczesny suweren Państwa Watykańskiego nie czuł się już na siłach, by wyruszać w tak daleką podróż. Najważniejszy powód był jednak inny. Były papież miał mieć prywatne objawienie, podczas którego sam zapytał Boga, czy ma abdykować. - Tak mi powiedział Bóg - podkreśla papież-emeryt. Objawienia, czy też mistycznego doświadczenia głowa Kościoła miała doświadczyć na kilka miesięcy przed oficjalnym podaniem swojej decyzji do wiadomości publicznej. Wieloletni przywódca Kościoła katolickiego nie wątpi jednak, że postąpił słusznie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. „Benedykt XVI nie żyje”. Media uśmierciły papieża
  2. Przyjaciel ma dość zamieszania. Ujawnia, kto chce zniszczyć Benedykta XVI
  3. SZOK! Ujawniono wstrząsające fakty nt. abdykacji Benedykta XVI
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News