Benedykt XVI yt
fot. youtube.com/Vatican News - Polski
Jan Odyniec - 22 Maja 2018

Tragedia. Brat Benedykta XVI podał smutne informacje

Benedykt XVI już od ponad 5 lat jest papieżem-emerytem. Od czasu abdykacji były papież rzadko pokazuje się publicznie. Ma już wszakże 91 lat i coraz słabsze zdrowie. Pojawiły się mrożące krew w żyłach wiadomości na temat jego stanu. Podał je rodzony brat papieża - Georg Ratzinger.

Już ponad 5 lat minęło od abdykacji Benedykta XVI. Decyzja, którą podjął papież w 2013 roku była zupełnie niespodziewana. Pojawiały się liczne spekulacje o przyczynach, dla których głowa Kościoła zdecydowała się na ten krok. Sam Benedykt XVI wielokrotnie wyjaśniał, że główną przyczyną, dla której zdecydował się na abdykację, była kwestia wieku, coraz większej słabości i chorób, które zaczęły go dotykać. Szczególnie przerażały go zbliżające się, a zaplanowane jeszcze przez Jana Pawła II Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Benedykt XVI w strasznym stanie?

Brat papieża Georg Ratzinger podał niedawno przerażające informacje o stanie zdrowia swojego brata. 94-letni duchowny mieszka obecnie w Ratyzbonie, jednak jak wyjaśnia, jest w regularnym kontakcie telefonicznym ze swoim młodszym bratem. Wyznał, że od samego emerytowanego papieża uzyskał informacje o jego stanie zdrowia. Twierdzi, że emerytowany biskup Rzymu cierpi na chorobę coraz bardziej paraliżującą jego ciało. Z tego powodu Benedykt XVI musi poruszać się na wózku inwalidzkim. - Najbardziej obawiam się, że paraliż może dotrzeć do serca. I to może się szybko skończyć - powiedział Georg Ratzinger. - Codziennie modlę się o dobrą śmierć dla mnie i dla mojego brata - dodał.

Czy to prawda? Watykan zaprzecza

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej nie potwierdza informacji, które mediom przedstawił ksiądz Georg Ratzinger. Potwierdzono jedynie coraz poważniejsze osłabienie papieża-emeryta w związku z jego podeszłym wiekiem. - Domniemane informacje o chorobie paraliżującej i zwyrodnieniowej są fałszywe. [...] Benedykt XVI sam ostatnio powiedział, że czuje ciężar lat, co jest normalne w tym wieku - poinformowano. Sam zainteresowany rzadko rozmawia z mediami, chociaż stosunkowo niedawno udzielił obszernego wywiadu dla włoskiego dziennika "Corriere della sera". Zapytany o swój stan zdrowia i samopoczucie przyznał, że "pielgrzymuje do domu Ojca".Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Zbezcześcili pamięć Jana Pawła II! Skandal w Wadowicach
  2. Papież Franciszek rozwścieczył konserwatystów. Długo mu nie wybaczą
  3. Watykan nie chce Polaka. Już nie będziemy mieć swojego papieża
ZAMIANA
franciszekGdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu FranciszkuCzytaj dalej
homoseksualny_pocałunekOto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News