Benedykt XVI napisał dramatyczny list. "Umieram"

Benedykt XVI napisał dramatyczny list. "Umieram"

Katolicy z całego świata są pogrążyli się w smutku i zadumie. Papież Benedykt XVI zdecydował się opublikować dramatyczny list, który ma stanowić osobliwe pożegnanie, podziękowanie i rozliczenie.

Kiedy głowa kościoła zrezygnowała z urzędu, przechodząc na papieską emeryturę, wielu wiernych pozostawało w głębokim szoku. Sam duchowny twierdził jednak, że to najlepsza decyzja, jaką mógł podjąć. ZOBACZ TAKŻE: Po latach wyciekł! PRZEDŚMIERTNY list Leppera przeczy teorii samobójstwa - Jestem wdzięczny Bogu za to, że nie ciąży na mnie odpowiedzialność, której nie mogłem już udźwignąć; że jestem wolny, że codziennie mogę kroczyć pokornie wraz z Nim własną drogą - twierdził wtedy Benedykt XVI.

Niezwykła szczerość

Obecnie papież zdecydował się za to opublikować krótki list do wiernych, którego treść zadziwiła światowy Kościół. Podkreślił w nim przede wszystkim, iż "wzruszyło go to, że wielu czytelników pragnie wiedzieć, jak spędza ten ostatni okres życia". ZOBACZ TAKŻE: Sprawa Piotra Kijanki rozwiązana? Policja ujawniła nowe nagranie Papież w smutnych słowach wyznał, że umiera. - W powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do Domu - czytamy w poruszającym liście do redakcji "Corriere della Sera".

Benedykt XVI dziękuje i błogosławi

- To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku drogi, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić - dodał także duchowny. Jednocześnie papież poprosił o modlitwę i zapewnił wiernych o swoim wsparciu. Wielu z nich pogrążyło się jednak w smutku, wciąż nie mogąc wyobrazić sobie odejścia 90-letniego już kapłana. ZOBACZ TAKŻE: Dziennikarka wywołala burzę. „Revol wiele ukrywa”
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News