Katolicy na całym świecie zasmuceni. Najnowsze informacje o Benedykcie XVI
Patryk Korzec - 29 Października 2018

Katolicy na całym świecie zasmuceni. Najnowsze informacje o Benedykcie XVI

Benedykt XVI w ostatnich miesiącach bezustannie obserwowany jest przez media na całym świecie. Wciąż pojawiają się niepokojące informacje dotyczące jego pogarszającego się stanu zdrowia, a teraz podano kolejną szokującą informację, która zasmuci wszystkich katolików. 

Benedykt XVI sprawował funkcję zwierzchnika Kościoła katolickiego przez 8 lat, lecz w 2013 roku podjął zaskakującą decyzję o przejściu na emeryturę. Był pierwszym papieżem od XIII wieku, który dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu, a swój wybór uzasadniał poważnymi kłopotami zdrowotnymi, z którymi zmaga się do tej pory. Od kilku miesięcy media na całym świecie z niepokojem obserwują kolejne doniesienia dotyczące pogarszającego się stanu zdrowia emerytowanego papieża. Duchowny coraz rzadziej pojawia się na najważniejszych uroczystościach kościelnych, nie pokazuje się w mediach oraz zrezygnował ze wszystkich publicznych wystąpień. Teraz pojawiły się kolejne informacje, które zasmucą wszystkich katolików na całym świecie.

Benedykt XVI nie zjawił się na kanonizacji Pawła VI

Kilka dni temu miała miejsce kanonizacja Pawła VI (Giovanni Battista Montini), który stał na czele Kościoła w latach 1963-1978. Wraz z duchownym ogłoszono również świętymi sześcioro błogosławionych, a wśród nich znanego arcybiskupa męczennika z Salwadoru - Oscara Romero. Jak podają media, emerytowany papież Benedykt XVI niestety na oficjalnych uroczystościach się nie pojawił. Międzynarodowe media natychmiast zaczęły spekulować na temat pogarszającego się stanu zdrowia duchownego. Jak udało się ustalić, w przeddzień obchodów w budynku klasztornym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie obecnie mieszka Benedykt XVI, pojawił się papież Franciszek.

Co się dzieje z Benedyktem XVI?

Nieobecność emerytowanego papieża na tym wyjątkowym wydarzeniu natychmiast wywołała troskę katolików z całego świata. Szybko wydane zostało również oświadczenie Katolickiej Agencji Informacyjnej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
.Papież nie chciał o nich mówić. 8 najgłośniejszych cudów Jana Pawła II [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
- Jak zaznaczył niedawno prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Giovanni Angelo Becciu, w uroczystości kanonizacyjnej nie wziął udziału papież-senior Benedykt XVI, bowiem nie jest tak "rześki" jak kilka miesięcy temu - poinformowano. Do sytuacji postanowił się również odnieść portal Zenit.org, który jako przyczyny nieobecności duchownego podał podeszły wiek oraz "osłabienie", którego doświadcza kapłan. Sprawy nie skomentował jednak osobiście obecny papież, Franciszek, który dzień wcześniej widział się z chorym poprzednikiem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat uwielbianej bohaterki „Na Wspólnej”. Nie żyje jej chłopak
  2. Największy przeciwnik Kaczyńskiego kiedyś go… POPIERAŁ! Polacy przecierają oczy
  3. Córka gwiazdora TVP potrzebuje pilnej pomocy. Została brutalnie napadnięta
  4. Jak się odkochać? Jak poradzić sobie z rozstaniem?
  5. MUSIELI UŚPIĆ STAREGO PSA. PRZED ZASTRZYKIEM ZROBILI DLA NIEGO COŚ CUDOWNEGO
Lidl MięsoLidl: Uwaga! Niebezpieczne produkty wycofane ze sprzedażyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News