"Zapewne go otrują". Co się dzieje z Benedyktem XVI?!

"Zapewne go otrują". Co się dzieje z Benedyktem XVI?!

Benedykt XVI na początku tego roku pożegnał się z wiernymi, mówiąc, że podróżuje do swojego domu. Brak sił i postępujące choroby stały się dla papieża emeryta trudne do pogodzenia z aktywnym uczestnictwem w mediach. Niektórzy zwracali uwagę, że na duchownego czekają niebezpieczeństwa. Co się kryje pod anonimowymi ostrzeżeniami?

Benedykt XVI postanowił abdykować w 2013 roku. Jego decyzja wstrząsnęła Kościołem. Watykan zamarł, a media na całym świecie zaczęły spekulować nad tym, co się dzieje z duchownym. Po wybraniu Papieża Franciszka, wciąż chętnie udzielał się w życiu katolików. Co się dzisiaj dzieje z papieżem emerytem?

Benedykt XVI zniknął z mediów. Co się dzieje z papieżem emerytem?

- To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić - pisał w swoim liście poprzednik Franciszka. W jednym z największych wywiadów, które udzielił, postanowił powiedzieć o tym, co było jego motywacją podczas podjęcia trudnej decyzji o oddaniu stanowiska. - Jestem wdzięczny Bogu za to, że nie ciąży na mnie odpowiedzialność, której nie mogłem już udźwignąć; że jestem wolny, że codziennie mogę kroczyć pokornie wraz z nim - mówił dziennikarzom Benedykt XVI. Z wielką serdecznością i szacunkiem wypowiadali się o jego pontyfikacie także wierni. - Jesteśmy świadkami historii. Po raz pierwszy mamy do czynienia z emerytowanym Papieżem. Przeżył swoje, wiele osiągnął, Życzę mu spokoju i łagodnej starości, a kiedy przyjdzie czas łagodnego odejścia na drugą stronę... - mogliśmy przeczytać jedną z opinii w Internecie. - Wspaniały , skromny i uczciwy człowiek. Wykazał się wielką odwagą i odpowiedzialnością. To jest świetny przykład dla osób na wysokich stanowiskach. Dziękujmy Panu Bogu za takiego człowieka - mówił polski wierny anonimowo. W dyskusji na temat pontyfikatu i przyszłości Benedykta XVI pojawiły się także niepokojące informacje, świadczące o tym, że duchownemu grożą niebezpieczeństwa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Przecież znający tematykę wiedza, że nie to było powodem lecz wiadomo... - zauważa anonimowo wierny. - Zapewne go tam otrują, bo to norma w tym środowiskach - zauważa zaniepokojony wierny. Nie wiadomo jednak, jakie informacje miała osoba, która zgłosiła bulwersującą tezę. Prawdopodobnie odnosiła się do niechybnych, jednostkowych sytuacji, w których zdarzały się niewyjaśnione zgony wśród księży emerytów. Benedykt XVI niedawno wystąpił publicznie i wielu zaniepokoił jego wygląd. Powodem jego słabego stanu zdrowia w tym wypadku był postępujący wiek.  1. Chrześcijanie się załamią, katolicy zemdleją. Papież Franciszek powiedział, że zniesie...
  2. Papież Franciszek prosi wiernych o pomoc. Tak źle jeszcze nie było
  3. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich weekendowe zwyczaje. Cała prawda
  5. To koniec pewnej epoki w Kościele. Franciszek pojechał do Benedykta XVI
Następny artykuł