Benedykt XVI niespodziewanie opuścił Watykan. Co z jego zdrowiem?

Benedykt XVI niespodziewanie opuścił Watykan. Co z jego zdrowiem? Źródło: Wikipedia.org/ Tadeusz Górny

Benedykt XVI opuścił Watykan - ta zaskakująca informacja obiegła światowe media, niepokojąc rzesze wiernych. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej potwierdziło wiadomość i wyjaśniło powody wyjazdu papieża-seniora z Rzymu.

Benedykt XVI, odkąd abdykował z urzędu papieskiego w 2013 roku, nieczęsto pokazywał się publicznie. Zamieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu i zdecydował się pozostać w cieniu. Nierzadko to zniknięcie z życia publicznego powoduje plotki o stanie zdrowia papieża seniora, które martwią wiernych. Dlatego tajemnicza wiadomość o tym, że Benedykt XVI nagle opuścił Watykan, wydała się bardzo niepokojąca.

Benedykt XVI opuścił Watykan. Potwierdzenie Biura Prasowego 

Wiadomość o wyjeździe Benedykta XVI z terenu Watykanu - co zdarzyło się po raz pierwszy od 2015 roku - obiegła światowe media. Dziennikarze starali się o potwierdzenie tych zaskakujących doniesień w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Jego dyrektor, Matteo Bruni, przyznał, że jest to prawda - papież senior opuścił Watykan.

Włoski portal il sismografo poinformował, że Benedykt XVI zdecydował się odbyć niespodziewaną wycieczkę. Papież senior, pierwszy raz od czterech lat, udał się w samochodową podróż poza Rzym. Wyprawa trwała ponad trzy godziny, od 16:30 do 19:30, a papież przejechał w tym czasie około 120 kilometrów i odwiedził kilka szczególnych miejsc.

Benedykt XVI w niespodziewanych odwiedzinach. "Jest ciekawy świata"

Na początek papież senior przyjechał do położonego pod Rzymem Castel Gandolfo, a potem odwiedził położone 10 kilometrów dalej Rocca di Papa, a na koniec wycieczki przybył też do Frascati, Pałacu Biskupiego. Swoją wizytą zrobił piękną niespodziankę biskupowi Raffaello Martinellemu, którego sam mianował w 2009 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyjazd Benedykta XVI był tajemnicą. Towarzyszyła mu tylko żandarmeria watykańska, ale nikt z zewnątrz nie był o tym uprzedzony, dlatego, gdy wiadomość wyciekła, mogła wzbudzić niepokój. Jednak na szczęście tym razem alarm był niepotrzebny - papież senior najwyraźniej stęsknił się za wrażeniami. 

- Jak zawsze był uśmiechnięty, żywo obecny i ciekawy świata. Jednak uderzały jego trudności w poruszaniu się. Towarzyszył mu wózek inwalidzki a także spory zapas wody - to słowa jednego z wiernych, który był akurat na miejscu w sanktuarium maryjnym w Rocca di Papa. 

Najwyraźniej papież senior, choć w kwietniu ukończył już 92 lata, jest w dobrej formie, a powtarzające się pogłoski o pogarszającym się stanie zdrowia są przesadzone.

  1. Bielsko-Biała: dwunastolatka urodziła. Lekarze byli zszokowani. Zawiadomili prokuraturę. Przerażające fakty
  2. Znany polski gwiazdor pokazał PARTNERA!! Cała Polska wstrzymała oddech, NIKT nie znał o nim prawdy
  3. Babcia wzięła kota do weterynarza, bo ponoć co miesiąc rodził młode. Rozwiązanie zagadki jest niesamowite
  4. Już jest potwierdzenie męża Kory! To bardziej upamiętni piosenkarkę, niż pomnik przy jej grobie
  5. Benedykt XVI niespodziewanie opuścił Watykan. Co z jego zdrowiem?
  6. Dominika Tajner ośmieszyła Wiśniewskiego. Zamieściła nagranie w internecie

Źródło: eKAI

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu