Benedykt XVI smutna wiadomość
Wikipedia
Joanna Szwalikowska - 8 Lipca 2020

Dobijająco smutna wiadomość o Benedykcie XVI. Wszystko tuż po śmierci brata

Benedykt XVI stracił swojego kochanego starszego brata, Georg Ratzinger zmarł 1 lipca w wieku 96 lat. Tuż po jego śmierci miały miejsce bardzo smutne wydarzenia. Papież emeryt przeżył bardzo trudne chwile. Dziś odbyły się oficjalne uroczystości pogrzebowe księdza prałata.

Benedykt XVI był bardzo blisko związany ze swoim starszym o trzy lata bratem - Georgiem Ratzingerem. Obaj duchowni przyjęli święcenia kapłańskie dokładnie tego samego dnia. Niedawno papież senior odwiedził swojego schorowanego brata. To było ich ostatnie pożegnanie. Po śmierci księdza prałata doszło do smutnych wydarzeń.

Smutne wiadomości o Benedykcie XVI

Dziś w katedrze w Ratyzbonie odbyły się uroczystości pogrzebowe starszego brata Benedykta XVI. Papież emeryt pożegnał się z bratem bardzo osobistymi słowami w liście do biskupa Ratyzbony Rudolfa Voderholzera. Podziękował mu za wszystko, co w trakcie życia mu ofiarował. Niestety, emerytowany papież nie był w stanie uczestniczyć osobiście w pogrzebie swojego brata. Jedyne, na co mógł sobie obecnie pozwolić, to obserwowanie mszy żałobnej za pośrednictwem transmisji internetowej.

Królowe Życia - tajemnica DagmaryW końcu na jaw wyszła największa tajemnica Dagmary z "Królowych życia". Ukrywała ją od latCzytaj dalej

- Nie prosiłeś mnie o wizytę. Ale czułem, że nadszedł czas, aby do Ciebie przyjechać. Za ten wewnętrzny znak, który dał mi Pan, jestem głęboko wdzięczny - wyznał we wzruszającym liście odczytanym przez jego osobistego sekretarza abp Georga Gänsweina. Duchowny momentami nie był w stanie opanować wzruszenia.

Benedykt XVI pozwolił sobie również na przypomnienie smutnych okoliczności, gdy jego brat obejmował stanowisko kapelmistrza katedry w Ratyzbonie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

dziewczynka diagnoza niania9-miesięczna dziewczynka usłyszała przerażającą diagnozę. Wtedy jej niania zrobiła niewyobrażalną rzeczCzytaj dalej

- Gdyby matka nie umarła wcześniej, nie przyjąłby tego wyzwania, które w tym samym czasie dało mu radość i ból. Przede wszystkim nie brakowało wrogości i odrzucenia, zwłaszcza na początku. Ale jednocześnie stał się ojcem dla młodych ludzi, którzy byli i są mu wdzięczni za jako jego "katedralne wróbelki" - napisał Benedykt XVI, nawiązując przy okazji do nazwy chóru.

Papież senior zaznaczył również, że zarówno on, jak i George zdawali sobie sprawę z tego, że 22 czerwca żegnali się po raz ostatni. Benedykt XVI nie był w stanie uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych osobiście. Uczestniczył w mszy świętej żałobnej transmitowanej na żywo. W ten sposób chciał połączyć się ze wspólnotą, która zgromadziła się na pogrzebie jego starszego brata.

Dzisiaj grzeje:

1. O jej ciąży z 13-latkiem pisały wszystkie media. Nie żyje

2. Pierwsze objawy chłoniaka. Nie wolno ich bagatelizować

Brata papieża pożegnali najważniejsi niemieccy duchowni, między innymi osobisty sekretarz Benedykta XVI, arcybiskup Georg Gänswein i nuncjusz apostolski w Niemczech, arcybiskup Nikola Eterović. Po zakończeniu mszy świętej ksiądz Georg Ratzinger został pochowany na cmentarzu katedralnym w grobie, który należy do fundacji chóru katedralnego "Regensburger Domspatzen".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podsłuchała porażającą rozmowę Czesława, który od 30 lat prowadził sklep rybny. Od razu zainterweniowała, wszystko wylądowało w internecie
  2. Justyna Żyła znalazła nowego ukochanego? Przygotowała piękny prezent dla "młodego mężczyzny"
  3. Trwają ataki na klientów jednego z banków w Polsce. CERT alarmuje, można stracić pieniądze
  4. Dramat za zamkniętymi drzwiami, cierpienie było ogromne. Justyna Pochanke przed laty nie mogła opanować łez
  5. Powiedzieli Tyszkiewicz, że ma nowotwór. Dopiero później ujawniono niemożliwą prawdę
  6. Duch wyciąga mężczyznę z łóżka? Ukryta kamera zarejestrowała niewiarygodną scenę, mężczyzna był bezradny

Dziś odbył się pogrzeb brata papieża Benedykta XVINiebywałe sceny na pogrzebie brata papieża, ciężko powstrzymać łzy. Co się stało z Benedyktem?Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News