Po latach wciąż niewiele osób zna prawdziwą przyczynę abdykacji Benedykta XVI. Nie bez powodu starano się utrzymać to w tajemnicy

Po latach wciąż niewiele osób zna prawdziwą przyczynę abdykacji Benedykta XVI. Nie bez powodu starano się utrzymać to w tajemnicy Źródło: Wikipedia/Tadeusz Górny

Benedykt XVI zrezygnował z posługi papieskiej parę lat temu, podając powód swojej decyzji. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę co, tak na prawdę spowodowało, że podjął decyzję o abdykacji. Okazuje się, że przyczyna jest zupełnie inna niż pierwotnie podano do wiadomości.

Benedykt XVI poinformował cały świat o abdykacji 11 lutego roku 2013. Po wyborze nowego Papieża przekazał władzę nad Watykanem, a sam usunął się w cień. Był pierwszym od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swojego stanowiska, a od końca lutego pełni funkcję emerytowanego papieża. 

Rezygnując ze stanowiska zwierzchnika Kościoła katolickiego, podał powód swojej decyzji. Przyczyną wszystkiego miał być pogarszający się "stan umysłu i ciała”, co miało prowadzić do „niezdolności właściwego wypełniania posługi mu powierzonej”. Informacja o abdykacji wstrząsnęła całym światem. Nikt nie chciał uwierzyć w przyczynę, którą podał. Natychmiast pojawiły się spekulacje, że za jego decyzją stoi ktoś inny. 

Benedykt XVI na emeryturze 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Arcybiskup Luigi Negri kilka razy odwiedził emerytowanego papieża w jego mieszkaniu. Po jednym z takich spotkań przyznał, że chociaż ma niewielką wiedzę na temat tego, co się dzieje w Watykanie, to jednak jego zdaniem nie wszystko jest takim, jak się wydaje. 

- Jestem przekonany, iż prawda wyjdzie na jaw pewnego dnia, pokazując poważną presję zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Watykanu - napisał w ostatnim artykule. 

W jawny sposób nawiązuje on do rezygnacji z pontyfikatu Benedykta XVI. Najwyraźniej duchowny miał zostać zmuszony do rezygnacji z funkcji najważniejszej osoby w kościele katolickim. Stan zdrowia byłego papieża nie wskazuje na jakiekolwiek problemy, a jego prośba daje wiele do myślenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny muzyk. Zmarł po wyczerpującej walce z chorobą

2. Żałosną wpadkę podczas ślubu uchwyciła kamera. Cały kościół momentalnie eksplodował ze śmiechu

- Módlcie się za mnie, abym nie uciekł z obawy przed wilkami - prosił Benedykt XVI na mszy w 2005, która inaugurowała jego pontyfikat.

Negri nie zamierza jednak zdradzać żadnych szczegółów abdykacji. Sugeruje on, że na pewno jest ktoś, kto podjął tą decyzję, a stan zdrowia nie miał z nią nic wspólnego. Póki co Joseph Ratzinger cieszy się dobrym zdrowiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemcy dają mieszkania ZA DARMO! Polacy mają problem i nie biorą
  2. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

źródło: lifesitenews.com

Następny artykuł