Papież Franciszek ogłosił, na co naprawdę chory jest Benedykt XVI. "Tradycja Kościoła jest wiecznie żywa"

Papież Franciszek ogłosił, na co naprawdę chory jest Benedykt XVI. "Tradycja Kościoła jest wiecznie żywa" Źródło: .

Benedykt XVI abdykował z urzędu papieskiego w 2013 roku. Od tego czasu bardzo rzadko pojawia się w mediach. Wierni zastanawiają się, w jakim stanie jest papież-emeryt. Pojawiły się nowe informacje, a ich źródłem jest sam Franciszek.

Benedykt XVI niemalże zniknął z życia publicznego, gdy ogłosił swoją szokującą decyzję o abdykacji. Odkąd papieżem został Franciszek, wiadomo, że poprzedni Ojciec Święty przeniósł się do watykańskiego klasztoru Mater Ecclesiae. Brak informacji o Benedykcie mocno jednak niepokoi wiernych, którzy zastanawiają się, jaki jest stan zdrowia papieża seniora. W sprawie zdrowia swojego poprzednika zabrał głos papież Franciszek.

Benedykt XVI regularnie rozmawia z Franciszkiem. "Kiedy słyszę, jak mówi, jestem silny"

Franciszek powiedział, że regularnie spotyka się z Benedyktem, a relacja z nim pełni ważną rolę w jego posłudze. Ojciec Święty przyznał, że rozmowy z poprzednikiem czynią go silniejszym. Benedykt XVI miał opinię wyjątkowo inteligentnego kapłana, człowieka o ogromnej wiedzy teologicznej. Zgadza się z tym także Franciszek. Porównał wiedzę, jaką otrzymuje od papieża seniora do "żywicy z korzeni, która pomaga mi iść do przodu. Kiedy słyszę, jak mówi, jestem silny".

- Czuję tę tradycję Kościoła. Tradycja Kościoła to nie muzeum. Nie, tradycja jest jak korzenie, które dają tobie żywicę, abyś mógł rosnąć – powiedział Franciszek.

Ojciec Święty przyznał jednak, że choć jego poprzednik jest w dobrej formie, to cierpi na pewne problemy zdrowotne. Chodzi o kolana. Poruszanie się jest dla Benedykta o wiele większym kłopotem, niż teologiczne dysputy.

- Biorę jego rękę i pozwalam mu mówić. Mówi niewiele, w swoim własnym tempie, ale z taką samą głębią, jak zawsze. Problemem Benedykta są jego kolana, a nie umysł. Ma wielką jasność - tak opowiada Franciszek o swoich spotkaniach z papieżem seniorem. Niedawno skończył on już 92 lata. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Franciszek o jedności w Europie. "Uczmy się historii"

Informacje o Benedykcie XVI papież przekazał podczas krótkiej rozmowy, jaką odbył z dziennikarzami podczas podróży samolotowej. Franciszek słynie z takich nieoficjalnych konferencji prasowych. Tym razem Ojciec Święty opowiadał nie tylko o swoim poprzedniku, lecz także o podziałach, jakie targają w ostatnim czasie Europę. 

- Niech Europa nie da się pokonać pesymizmowi i ideologiom, ponieważ jest atakowana przez ideologie i rodzą się małe grupy w Europie. Pomyślcie o podzielonej Europie, uczmy się z historii, nie cofajmy się wstecz - apelował papież w rozmowie z dziennikarzami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha miała romans z żonatym mężczyzną! Szokujące wyznanie: "Cenię żonatych za dyskrecję"!
  2. Co za nikczemność! Po 30 latach mąż zostawił Marylę Rodowicz najgorszy i najbardziej OBRZYDLIWY sposób! 
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  6. Media obiegły porażające informacje o zdrowiu aktora "Paździocha z Kiepskich". Te zdjęcia mówią wszystko                

Źródło: Onet, Deon

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News