Jak dowiedziały się polskie media, wśród ofiar zamachu w brukselskim metrze jest obywatel polski. Na razie polskie MSZ nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji. 

Ine Van Wymersch, belgijska prokurator w rozmowie z TVP Info ujawniła, że wśród 32 ofiar zamachu w brukselskim metrze jest obywatel polski. Van Wymersch nie podała jednak danych osobowych polskiej ofiary z uwagi na dobro rodziny tragicznie zmarłego.

Polski MSZ oświadczył natomiast, że dotarły do niego już takie informacje jednak z uwagi na ogromny chaos informacyjny panujący w belgijskich instytucjach i służbach, nie może ani potwierdzić tej informacji, ani jej zaprzeczyć.

 – W dalszym ciągu tam panuje ogromny chaos i domagamy się w dalszym ciągu wyjaśnień. Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć – powiedział szef MSZ, Witold Waszczykowski w rozmowie z TVP Info.

Jak poinformowała belgijska prokurator, rodzina polskiej ofiary islamskich zamachowców została już poinformowana.

W zeszłotygodniowych zamachach na brukselskie metro i lotnisko Zevantem zginęło 32 osoby (z czego 15 to obywatele innych krajów niż Belgia), a ponad 300 odniosło rany. Spośród rannych, 90 osób wciąż przebywa szpitalach, z czego 49 osób na oddziałach intensywnej terapii. Reszta leczy się m.in. w ośrodkach leczenia poparzeń.

ZOBACZ TAKŻE – Dramat. Nie przesłuchali terrorysty, bo był „zmęczony”. Efekt: zamachy w Brukseli

ZOBACZ TAKŻE – Belgia: Emocje biorą górę. Zaczynają się bójki, antyfaszysta dostaje w twarz od narodowca (video)

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również