Ogromnie zaskakujące informacje na temat życiorysów byłego lidera KOD i zdymisjonowanego szefa MON ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że… Kijowski to rodzina Macierewicza!

Mateusz Kijowski to jeden z największych wrogów byłego już ministra obrony narodowej, oskarża Macierewicza m.in. o sprzyjanie Rosji i niszczenie polskiej armii.

Podczas swojej działalności politycznej robił wszystko, by Macierewicz zniknął z życia publicznego w Polsce i odpowiedział za – jego zdaniem – przestępstwa, których się dopuścił.

ZOBACZ TAKŻE: WRESZCIE JEST! Porażająca odpowiedź Macierewicza na słowa Dudy mocniejsza niż wszystko

Kijowski – rodzina Macierewicza

Rodzina Macierewicza to temat, który elektryzuje polskie społeczeństwo. Kontrowersyjny polityk robi bowiem wszystko, by jego bliscy pozostawali w cieniu i nie byli niepokojeni przez media.

Ale do rzeczy! Więź rodzinna pomiędzy nim a Kijowskim, dwoma przedstawicielami wyjątkowo wrogich dla siebie środowisk politycznych zawiązała się bardzo dawno temu.

Otóż okazuje się, że ojciec Kijowskiego kierował drużyną harcerską, której członkiem był również były minister obrony. Dzięki temu relacje Kijowskiego i Macierewicza stały się bardzo zażyłe. Do tego stopnia, że były lider KOD, oprócz ciągłego spędzania czasu z Macierewiczem, mówił do niego per „wujku”.

ZOBACZ TAKŻE: Kijowski po zbiórce wpadł w OGNISTY szał. „ZABIJCIE MNIE!” 

To niejedyne powiązania tych dwóch polityków. Wydarzeniem, które połączyło na dobre życiorysy Kijowskiego i Macierewicza jest… chrzest. A dokładnie rzecz biorąc – Macierewicz jest ojcem chrzestnym kuzynki Mateusza Kijowskiego.

Aktualnie, jak można się spodziewać, żaden z polityków nie przyznaje się do powiązań zbyt chętnie.

Bracia toczą wojnę polsko-polską

Innym przykładem rodziny, która politycznie się zwalcza, są bracia Kurscy. Znajdują się na światopoglądowych antypodach. Należą do obozów, które jak się w mediach potocznie mówi, toczą ze sobą „wojnę polsko-polską”. Wszakże Jacek należał do Zjednoczonej Prawicy, a od kiedy PiS wróciło do władzy, został szefem TVP 1. Tymczasem Jarosław od dawna jest wierny Adamowi Michnikowi, piastując posadę wiceszefa „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Onet.pl

...

Zobacz również

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Która jest córką, a która matką? Zakład, że się nie połapiesz?! Gwiazdy i ich dorosłe dzieci