Na przełomie maja i czerwca tego roku na polskich drogach pojawi się dodatkowa liczba fotoradarów rejestrujących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Dodatkowe 100 urządzeń zasili dotychczasowe 300 fotoradarów na polskich drogach.

Oprócz dodatkowej liczby fotoradarów, w połowie roku zostanie rozpoczęty montaż urządzeń do pomiaru średniej prędkości pojazdów na wybranych odcinkach.

W 2014 roku dzięki kontrolom fotoradarowym wystawiono 427 tysięcy mandatów.

Portal motofakty.pl przypomina także, że koalicja rządząca planuje zmienić zasady dotyczące odpowiedzialności za przekroczenie dopuszczalnej prędkości zarejestrowanej fotoradarem. Według nowych zasad to właściciel pojazdu będzie obarczany odpowiedzialnością. Dotychczas właściciel samochodu, którym przekroczono prędkość mógł wziąć odpowiedzialność na siebie, wskazać osobę, która w danym momencie prowadziła pojazd lub odmówić wskazania kogokolwiek.

źródło: motofakty.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.