Pomysł jednego z ministerstw jest coraz bliżej realizacji. Swoje poparcie dla wyraziła partia Prawo i Sprawiedliwość na czele z jej najbardziej wpływowymi politykami.

Minister Mateusz Morawiecki zapowiedział powstanie nowej komisji śledczej, która miałaby zająć się wyłudzeniami VAT. Komisja miałaby przyjrzeć się zwłaszcza okresowi 2008-2015, kiedy to w wyniku wyłudzeń wyparowało od 200 do 250 mld złotych. Jak mówił minister, w sprawie utworzenia komisji dostał już zielone światło od samego Jarosława Kaczyńskiego.

Morawiecki przypomina, że gdyby z budżetu nie zniknęło tak wiele miliardów złotych, rząd Beaty Szydło stać byłoby na znacznie więcej. Jak mówi, z tą kwotą „można by zrobić 5000 plus, zamiast 500 plus, a nawet zbudować 20 tys. km dróg ekspresowych”.

Pełne poparcie dla pomysłu wyraził minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Jak już zapowiedział, jeśli komisja zostanie powołana, jego resort dołoży wszelkich starań, by udało się wytropić osoby odpowiedzialne za gigantyczne wyłudzenia. Nie ma wątpliwości, że jeśli komisja zacznie prace, w Polsce dojdzie do politycznego trzęsienia ziemi.

– Chciałbym zadeklarować swoje pełne poparcie dla idei powołania komisji śledczej w sprawie gigantycznych wyłudzeń VAT-u, które są szacowane na kwotę rzędu 200-250 mld złotych. Ta afera miała miejsce w Polsce i jest ściśle związana z brakiem działań ze strony centralnych organów państwa. Te ustalenia, które są przedmiotem śledztwa prokuratury, zyskają istotne wsparcie, jeśli zostanie powołana komisja śledcza – oświadczył Ziobro.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również