Trwa zamieszanie wokół ustawy o Sądzie Najwyższym, którą przegłosował dziś Sejm, a która według opozycji jest bezprawna. Od kilku dni organizowane są protestu w Warszawie – na Krakowskim Przedmieściu i na ul. Wiejskiej.

Sytuacja w Polsce jest bardzo napięta. To, jak Prawo i Sprawiedliwość próbuje wprowadzać zmiany ustrojowe budzi wątpliwości nie tylko na miejscu. Komisja Europejska wygłosiła już jakiś czas temu oficjalne zaniepokojenie, a nawet otwarcie rozważa kroki prawne przeciwko Warszawie.

Dziś, na ulicach stolicy także będzie gorąca. Harmonogram obrad Sejmu został zmieniony i o godzinie 20 odbędzie się kolejne kontrowersyjne głosowanie. W tym samym czasie planowana jest demonstracja opozycji przed Pałacem Prezydenckim. Nie będą na nim obecni posłowie ani Platformy Obywatelskiej, ani .Nowoczesnej.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, w poście na Twitterze, zauważyła ten zbieg okoliczności, który wg. niej wcale nie jest przypadkiem. Być może rząd PiS celowo przesunął godzinę głosowania, aby nie zmagać się z (często fizycznym) oporem partii opozycyjnych.

Zobacz również