Jak zapowiedziała fundacja „Nie lękajcie się” podczas przewidzianego na sobotę pogrzebu byłego arcybiskupa Józefa Wesołowskiego zostanie zorganizowany milczący protest przeciwko pedofilii i ukrywaniu jej w środowiskach kościelnych.

Były hierarcha kościelny został oskarżony o pedofilię, której miał się regularnie dopuszczać gdy był nuncjuszem apostolskim na Dominikanie. Gdy sprawa wyszła na jaw Wesołowski uciekł z Dominikany i zasłaniając się przed deportacją paszportem dyplomatycznym czekał na proces w Watykanie.

Tuż przed otwarciem procesu w Watykanie katolicki duchowny zmarł – jak głosi oficjalne stanowisko Watykanu – na atak serca. Zwłoki arcybiskupa przewieziono do Polski gdzie zostanie pochowany w Czorsztynie, jego rodzinnej parafii.

Wokół pogrzebu oskarżanego o pedofilię duchownego wybuchło kilka kontrowersji. Pierwsza to rzekome złożenie go do trumny w stroju katolickiego duchownego a druga to stanowisko części członków jego rodzinnej parafii, którzy otwarcie oświadczyli, że nie wierzą w oskarżenia pod jego adresem mimo wszystkich dowodów.

Kontrowersje może wywołać także zapowiadany na jutro protest fundacji „Nie lękajcie się”, która chce wyrazić swój sprzeciw wobec ignorancji polskiego Kościoła Rzymsko-katolickiego wobec problemu pedofilii wśród katolickich duchownych. Jak wyjaśnił prezes fundacji, protest odbędzie się w formie milczenia i a protestujący będą trzymać zdjęcia ofiar księży-pedofilii podczas mszy żałobnej za byłego arcybiskupa.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: radio zet

Zobacz również