Temat ułatwienia dostępu do broni ciągle jest poruszany na posiedzeniach parlamentu. Posłanka PiS przygotowała projekt ustawy w tej sprawie, który oburzył społeczeństwo. Opozycja przestrzega, że wprowadzenie tej zmiany oznacza, że ludzie będą przychodzić na Marsz Niepodległości z pistoletem. 

W mediach zawrzało. Anna Maria Siarkowska zawodowo posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a prywatnie wielka miłośniczka broni przedstawiła przygotowany przez siebie projekt ustawy, która będzie ułatwiała dostęp do pistoletów społeczeństwu. 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! Projekt o dostępie do broni dla Polaków zatwierdzony!

Jeszcze bardziej absurdalny i niebezpieczny

Kilka miesięcy temu posłowie z formacji Kukiz’15 przedstawili w tej sprawie swój projekt. Nie został on jednak przyjęty, był powszechnie krytykowany nawet przez samego lidera ugrupowania Pawła Kukiza.

– Tym razem pojawił się projekt posłanki PiS, miejscami jeszcze bardziej absurdalny i niebezpieczny niż ten poprzedni – napisała Gazeta Wyborcza.

Broń automatyczna dla cywili

Projekt przygotowany przez Siarkowską dotyczący dostępu do broni automatycznej, stanowiącej wysokie niebezpieczeństwo, zakłada, że będą mogły ją posiadać wszystkie stowarzyszenia proobronne i strzeleckie, będące w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Obrony Narodowej. O broń automatyczną będą mogli się starać również prywatni przedsiębiorcy, którzy mają koncesję ochroniarską oraz instruktorzy, szkolący przyszłych ochroniarzy.

Na Marsz Niepodległości z pistoletem

Propozycja posłanki PiS wywołanie społeczeństwa, w tym również polityków opozycji, którzy nawoływali podczas posiedzenia komisji, że taki zapis spowoduje, że „Będzie można przyjść np. na Marsz Niepodległości z pistoletem w kieszeni”.

– Nie wiem, czy państwo zdają sobie sprawę, że wprowadzają do cywilnego obrotu broń maszynową. To próba obejścia dyrektywy unijnej, na co wskazuje Biuro Analiz Sejmowych – przestrzegał Bartosz Jóźwiak z formacji Kukiz’15.

ZOBACZ TAKŻE: PANIKA pod Złotymi Tarasami w Warszawie! Wyciągnął broń!

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również