Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska bardzo krytycznie odniosła się do jednego z flagowych pomysłów Mariusza Błaszczaka. Minister cyfryzacji nie pozostawiła na planach swojego kolegi z rządu suchej nitki.

Anna Streżyńska jest jak do tej pory budzącym najmniejsze kontrowersje politykiem w rządzie PiS. Możliwe, że już niebawem wejdzie w konflikt z własną partią. Minister właśnie zmiażdżyła jeden z najważniejszych pomysłów Mariusza Błaszczaka.

Mowa o rejestracji kart pre-paid. Rozwiązanie to znalazło się w ustawie, zmieniającej Prawo Komunikacyjne. Rok temu przy okazji Światowych Dni Młodzieży minister Błaszczak zapewniał, że rejestracja wspomnianych kart częściowo zabezpieczy uczestników wydarzenia przed zamachami terrorystycznymi.

Właściciele telefonów komórkowych mieliby dzięki pomysłowi Błaszczaka stracić anonimowość. Minister nie pomyślał jednak o tym, że kartami pre-paid można się wymieniać. Streżyńska wytknęła Błaszczakowi ten błąd. Przypomniała, że zaproponowana przez niego ustawa nie określa sposobu dziedziczenia kart.

Minister cyfryzacji podkreśliła również, że rozwiązanie wiąże się ze znacznymi utrudnieniami dla operatorów telekomunikacyjnych. Ustawa zmusza ich do ponoszenia ogromnych, nieadekwatnych wobec efektu kosztów. Streżyńska przypomniała Błaszczakowi, że ze względu na wymienione przez nią wady ustawy, większość krajów nie zdecydowała się na wprowadzenie podobnych pomysłów.

To nie pierwszy atak minister wymierzony w innych członków rządzącego obozu. Wcześniej Streżyńska przyznała, że jest w konflikcie z Antonim Macierewiczem. Oskarżała również rząd o klientelizm.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również